foto – Juris Kalniņš

Sezona sākas ar sensāciju. Čempioni zaudē Ogrē 0

LBL čempionāta jaunā sezona sākusies ar pārsteigumu, čempioniem “Valmiera/Ordo” izbraukumā ar 61:70 zaudējot “Ogre/Kumho tyre”. Pie pirmajām uzvarām tika abi favorīti BK “Ventspils” un “VEF Rīga”.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63

Valmierā notikušas lielas pārmaiņas, savainojumu dēļ neizdevās pilnvērtīga gatavošanās sezonai, tomēr nedēļas nogalē izcīnītā uzvara pār Ventspili un paceltais BBL kauss liecināja, ka lietas iet uz labo pusi. Pēc svēwtdienas svētkiem sekojušas smagas paģiras, kuru iznākums ir zaudējums Ogrē.
Valmierieši pagalam bikli iesāka spēli uzbrukumā, kamēr mājinieki trāpīja 11 no pirmajiem 15 metieniem, ieguva vadību un pārliecību. Spēles laikā ogrēniešu pārsvars sasniedza 21 punktu. “Valmiera/Ordo” otrajā puslaikā mēģināja atgūties, 37. minūtē panāca 57:61, taču resursu bija par maz. Galaiznākumā 61:70. Čempionu sastāvā lauvas tiesu punktu guva pamatsastāvs, rezervistu rēķinā tikai septiņi punkti, kamēr ogrēniešu soliņam – 24. Vēl viena aile, kur Uvim Helmanim pameklēt zaudējuma iemeslus, ir kļūdas – 19 pret mājinieku astoņām.

BK “Ventspils” sezonu sāka ar pārliecinošu 91:70 uzvaru pār jēkabpiliešiem. Visa komanda atdeva 25 rezultatīvas piespēles (Leimanim – sešas), spēles laiks tika sadalīts līdzīgi starp visiem. Visvairāk tika Aigaram Šķēlem, kurš 26 minūtēs ar 15 punktiem kļuva par rezultatīvāko spēlētāju.

“VEF Rīga” nosacīti savā laukumā Saldū spēlējās ar “Liepāja/Triobet” – te lielākā vadībā, te pielaižot pretinieku tuvāk. Tomēr apšaubīt rīdzinieku uzvaru nebija pamats. Pēc teju 20 gadu pārtraukuma dzimtajā Saldū atkal spēlēja Jānis Blūms, iemeta 20 punktus, trāpīja sešus no deviņiem tālmetieniem. Īsts lielmeistars!
“Fantastiskas emocijas. Zālē redzēju daudzus cilvēkus, kuri mani nāca atbalstīt pirms vairāk kā 20 gadiem jaunatnes līgā. Tagad viņi joprojām ir te. Sirdī siltums, ka viņi nāk un atbalsta mani. Paša 20 punkti? Spēlēšu vēl gadus divus – trīs, tad nu vienkārši gribu izbaudīt spēli. Šoreiz tas izdevās,” TV kameru priekšā spēli komentēja Jānis Blūms.
Ar 12 punktiem LBL čempionātā debitēja Kaspars Vecvagars, bet visa VEF komanda ļoti labi ar 53 procentu precizitāti (9/17) meta no tālienes. Komandas jaunieguvums Abduls Gadijs atdeva 11 rezultatīvas piespēles.

Ceturtdien, 29. septembrī, Jūrmalas Valsts ģimnāzijas jaunajā zālē Kauguros pirmo spēli aizvadīs “Jūrmala/Fēnikss”, pirmie ciemiņi – Rīgas “Barons”. Vēl viena spēle notiks Valgā, kur “Valka/Valga” spēkosies ar “Latvijas Universitāti”. Studentu treneris Guntis Endzels pirms sezonas ir kaujiniecisks: “mūsu mērķis ir iekļūt sešniekā”.

LBL ČEMPIONĀTS
BK “Ventspils” – BK “Jēkabpils” 91:70
(19:18, 44:36, 74:52). Šķēle 15, Zaķis, Mbodžs pa 14, Lomažs 13; Antrops 14, Stumbris 13, Aleksejevs 10.
“Ogre/Kumho tyre” – “Valmiera/Ordo” 70:61 (26:16, 48:32, 60:48). Antrops 13, Zēbergs 11, Sīpoliņš 10; Kaufmanis, Laksa pa 16, Blaus 9.
“VEF Rīga” – “Liepāja/Triobet” 84:70 (23:13, 47:32, 65:55). Blūms 20, Meiers 14+8AB, Vecvagars 12; Latīfs 14, Rozītis 12, Butjankovs 11.