×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
3. februāris, 2012
Drukāt

Sezonas beigas pienāks Ziemeļamerikā

martins_jk_17

Bobsleja un skeletona sacensību sezona beigsies trīs Ziemeļamerikas trasēs, un tur notiks arī pasaules čempionāts.
 Priekšpēdējie punkti Pasaules kausa (PK) izcīņas kopvērtējumā iegūstami Vistlerā (Kanāda), kur Martins un Tomass Dukuri ieradās jau pirms nedēļas un startēs šodien.

 

Nedēļa brāļiem bija nepieciešama trīs jauno skeletona slieču komplektu iemēģināšanai, kas turpināsies arī Vistlerā un PK finiša posmā 9. februārī Kalgari trasē turpat Kanādā. Dukuri neslēpj, ka viņu galvenais mērķis ir iespējami labāk sagatavoties pasaules čempionātam 24. un 25. februārī Leikplesidā (ASV), kas būs pēdējās lielās sacensības šoziem.

“Abās trasēs Kanādā varbūt piecietīsim kādas sekundes desmitdaļas vai simtdaļas zaudēšanu, ja tas būs vajadzīgs, lai izdarītu secinājumus pasaules čempionātam,” Martins Dukurs pirms došanās uz Ziemeļameriku paskaidroja sarunā ar BNS. “Mums ir ļoti svarīgi saprast, ko varam gaidīt no jaunās tehnikas, tādēļ to testēsim kaujas apstākļos.” Saprotams, ka brāļiem vajadzīgi arī punkti. PK kopvērtējumā Martins ir stabils līderis (1301), bet Tomass ieņem trešo vietu (1148). Otrajā ir vācietis Franks Rommels (1195).

Vistleras trasē Dukuri pirmo reizi brauca pirms diviem gadiem ziemas olimpiskajās spēlēs, kurās Martins izcīnīja sudraba medaļu un Tomass – ceturto vietu. Jaunāko brāli no olimpiskā čempiona titula četru braucienu summā šķīra tikai 0,07 sekundes, vecāko no bronzas – 0,38. Bet ne jau tādēļ vien šī trase viņiem ne visai mīļa. “Skarba, grūta un ļoti ātra, katra kļūda tajā maksā dārgi, bet pie sāpīgiem zilumiem tikt Vistlerā ir nieka lieta,” stāsta Tomass Dukurs. “Lielais ātrums skeletonistiem rada pamatīgu spiedienu, kas braukšanu padara fiziski vēl grūtāku.” Martins piebilst, ka Vistlerā atšķirībā no citām trasēm sportistu ģērbtuvēs pirms sacensībām esot klusums kā baznīcā. “Visi koncentrējas braucieniem, jo tikai tā, ar asu prātu, iespējams veiksmīgi tikt līdz finišam. Vieglprātība ir bīstama ikvienam.”

Spriežot par tālāku nākotni, Martins priecājas, ka Kalgari trasē varēs likt lietā savu spēcīgo ieroci – ātro ieskrējienu. Pasaules čempionāta trasi Leikplesidā viņš daudzmaz atšifrējis jau iepriekšējā sezonā, izņemot vienu virāžu, kuras izbraukšanai vēl nāksies piestrādāt treniņos. Tomasam šī trase esot pa prātam kaut vai tādēļ vien, ka ar galvenajiem konkurentiem vāciešiem viņi spēkiem mērosies neitrālā teritorijā.

Bobslejisti Vistlerā startēs rīt un parīt, taču bez latviešiem, kuri šo PK posmu plānoti izlaiž, lai sezonu turpinātu Kalgari un pabeigtu Leikplesidā. PK pēdējā posmā mūsējie startēs 10. un 11. februārī, pasaules čempionātā par medaļām četros divnieku braucienos cīnīsies 18. un 19. februārī, četriniekos – tieši nedēļu vēlāk.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+