×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
13. augusts, 2013
Drukāt

Sezonas laukstrādniekiem būs mazāks ienākuma nodoklis

sezona_darbi2

Lai mazinātu augsto nelegālo nodarbinātības līmeni sezonas laukstrādnieku vidū, valdība šodien ar grozījumiem likumā par iedzīvotāju ienākuma nodokli akceptēja sezonas laukstrādnieku ienākuma nodokļa ieviešanu. Nodokļa likme paredzēta 15% apmērā.

 

Par likuma izmaiņām atbildīgā Finanšu ministrija (FM) skaidro, ka lauksaimniecības uzņēmums 15% likmi varēs piemērot ienākumiem tām nodarbinātajām personām, kuras strādā augļkoku, ogulāju un dārzeņu sējā un stādīšanā, sējumu un stādījumu kopšanā, ražas novākšanā, augļu, ogu un dārzeņu šķirošanā.

Par sezonas laukstrādnieka darbu lauksaimniecības nozarē neuzskatīs traktortehnikas vadīšanu.

Lai segtu minimālās administratīvās izmaksas un vienkāršotu sezonas laukstrādnieku ienākuma nodokļa administrēšanu, noteikts minimālais nodokļa maksājums – 0,50 latu (0,70 eiro) apmērā par katru nostrādāto dienu.

Plānots ieviest arī īpašu sezonas laukstrādnieku ienākuma nodokļa sadalījumu. Proti, ja sezonas darbos nodarbinātā ienākumi nepārsniegs 50 latus, nodokli ieskaitīs IIN kontā. Savukārt, ja nodarbinātā ienākumi mēnesī pārsniegs 50 latus, tad IIN kontā nonāks 10%, bet valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu kontā – 90%.

Nozares uzņēmumam reizi mēnesī Valsts ieņēmumu dienestā būs jāiesniedz ziņojums par pārskata mēnesī sezonas darbos nodarbinātajiem, viņu ienākumiem, aprēķināto nodokli un tā sadali pa budžetiem. Paredzēts arī, ka Lauku atbalsta dienests izveidos datu bāzi, kur reģistrēs sezonālā darba spēka izmantotājus, to nodarbinātās personas un citu.

Atbildīgajām ministrijām līdz 2018.gada 1.februārim būs jāizvērtē sezonas laukstrādnieku ienākuma nodokļa darbības rezultāti no 2014.gada līdz 2017.gadam. Ja 15% likme mazinās nereģistrēto nodarbinātību augļkopības un dārzkopības nozarē un budžeta ieņēmumi pieaugs, tad sezonas laukstrādnieku nodokļa režīma efektivitāti atkārtoti vērtēs vēl pēc trim gadiem.

Grozījumi likumā par IIN vēl jāpieņem Saeimā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+