×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
22. maijs, 2014
Drukāt

Sezonas noslēgumā – izcelt orķestra kvalitātes


Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra diriģents Andris Poga.

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) 2013./2014. gada koncertsezonu noslēgs divos koncertos – 22. maijā Rēzeknē, Latgales vēstniecībā “Gors”, un 23. maijā Rīgā, Lielajā ģildē. Koncertā piedalīsies pianists Armands Ābols, pie diriģenta pults orķestra jaunais galvenais diriģents – Andris Poga. Skanēs Pētera Čaikovska, Franča Lista un Riharda Štrausa skaņdarbi.

A. Poga (32) LNSO galvenā diriģenta amatā stājās aizvadītā gada novembrī un parakstīja sadarbības līgumu uz trim gadiem. Diriģents Andris
Poga jau izveidojis žilbinošu starptautisku karjeru; dažos gados viņš paspējis veiksmīgi koncertēt ar daudziem Francijas orķestriem (Monpeljē, Bordo, Luāras, Strasbūras, Lilles un Ruānas), kā arī ar Maltas filharmonijas orķestri un Izraēlas simfonisko orķestri. Kā dienvidkorejiešu diriģenta Mjuna Vun Čuna asistents Andris Poga diriģējis arī Francijas Radio filharmonijas orķestri, strādājis arī kā Bostonas simfoniskā orķestra asistentdiriģents. Par gaidāmā LNSO sezonas no-slēguma koncerta programmu diriģents saka, ka to veidojis tā, lai izceltu LNSO galvenās kvalitātes.

LNSO galvenās kvalitātes – “gan orķestra solistu personības Štrausa šarmantajā simfoniskajā poēmā, gan mūziķu neapšaubāmo interpretācijas meistarību un orķestra īpašo skaņu krievu klasikas paraugā – Pētera Čaikovska Piektajā simfonijā”. Diriģents piebilst, ka nepacietīgi gaida pirmo sadarbību ar latvieti no Dienvidamerikas – Armandu Ābolu.

Franča Lista Pirmais klavierkoncerts ir daudzu darba gadu auglis. Pirmās skices tapušas jau 19 gadu vecumā, taču komponēšana ieilga, un tikai pēc 20 gadiem Lists lika punktu koncerta pirmajai versijai. Pirmatskaņojumā pie klavierēm bija autors, savukārt diriģēja izcilais orķestra reformators un pazinējs Hektors Berliozs. Solists koncerta atskaņojumā būs Čīlē dzīvojošais latviešu pianists Armands Ābols, kurš nav biežs viesis Latvijā.

“Raksturojot pianista personību un interpretācijas, kolēģi un kritiķi uzsver mierpilno un apņemošo enerģijas lādiņu, kas plūst, vēl pirms sākusi skanēt mūzika, teicamu skolu (Armands ir Ilzes Graubiņas audzēknis), izcilas dotības un jūtīgu dvēseli,” koncerta pieteikumā norāda LNSO. Savukārt muzikoloģe Ilze Medne saka: “No savas puses vēl pievienoju cildenu vīrišķību, savaldību un neizmērojami augstu atbildības izjūtu par katru noti, pasāžu, skaņdarbu.”

Andra Pogas vadībā LNSO izpildījumā skanēs arī Tila Pūcesspieģeļa draiskās nebēdnības un traģiskais liktenis un Krievijas vidienes skaistie plašumi Pētera Čaikovska Piektajā simfonijā.

varbūt noder!!

22. V 19.00 Latgales vēstniecībā “Gors” Lielajā zālē (EUR 5, 7 un 10).

23. V 19.00 Lielajā ģildē (biļetes pārdotas).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+