×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
15. aprīlis, 2012
Drukāt

Sezonas pirmais pašmāju rūciens Ķegumā

Motokrosa sezona oficiāli ir atklāta arī Latvijā – sestdien smiltis pa gaisu gāja Ķegumā, kur tika aizvadīts Baltijas izaicinājuma kausa pirmais posms.

Bez jau ierastā pašmāju un kaimiņu viesu dalības šīs sacensības kuplināja ļoti plašs Somijas motokrosa braucēju pulks. Sīvas cīņas izvērtās katrā no četrām klasēm, tomēr divas uzvaras palika mūsējiem.

MX Open klasē galvenā spēkošanās bija starp Kristeru Teko un Tomu Macuku. Abiem šosezon galvenais starts ir pasaules čempionātā attiecīgi MX1 un MX3 klasēs, toties Ķegumā bija laba iespēja paskrieties vienam ar otru plecu pie pleca. Trīs braucienos rezultāts 2:1 Teko labā un viņam arī posma uzvarētāja tituls. Par trešo vietu tikpat sparīgi mačojās Lauris Freibergs un Dāvis Līvs. Arī šajā cīņā iznākums 2:1, šoreiz pieredzējušā Freiberga labā.

85 kub.cm klasē tuviem un tāliem viesiem pogas izpogāja Tomas Šileika. Trīs uzvaras braucienos bija kā atgādinājums, ka Tomass savā klasē ir viens no talantīgākajiem braucējiem visā Eiropā. Viņam sezonas svarīgākie starti būs Eiropas čempionātā un pretižajā Vācijas ADAC seriālā, abos mērķis – čempiona tituls. Otro posmu šajā klasē ieguva Kristers Drevinskis, trešo soms Miro Sihvonens.

MX2 klasē atsevišķos braucienos uzvarēja igaunis Karels Kutsārs, soms Ēli Takatalo un pasaules junioru čempions Pauls Jonass, tomēr augstākās raudzes kausi tika stabilākajiem – pirmais igaunis Erki Kahro, otrais Kārlis Sabulis, trešais Kutsārs. 65 kub.cm klasē kopvērtējumā pirmais Andreas Hīmagi (Igaunija), otrais Vjačeslavs Trofimovs (Latvija), trešais Emīls Vekmans (Somija).

Nākamās sacensības pašu mājās 28. un 29. maijā Aizputes Misiņkalna trasē, kur notiks Latvijas čempionāta pirmais posms.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+