Sezonas pirmajā stafetē pārsteigumi, Latvija piektajā vietā 0

Latvijas kamaniņu braucēji Elīza Cauce, Inārs Kivlenieks, kā arī divnieku duets Andris un Juris Šici sestdien ASV trasē Leikplesidā ieņēma piekto vietu sezonas pirmajā Pasaules kausa izcīņas komandu stafetē.

Notriektā tautumeita 7
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63

Par sacensību uzvarētājiem kļuva Kanādas sportisti Kimberlija Makreja, Semjuels Ednijs un Tristens Volkers/Džastins Snits, kuri finišēja pēc divām minūtēm un 34,627 sekundēm, savukārt latvieši viņiem zaudēja 0,886 sekundes.

Otrā palika Krievijas komanda, kas kanādiešiem zaudēja 44 sekundes tūkstošdaļas, bet trešo vietu ieņēma mājinieki ASV kamaniņu braucēji, no līderiem atpaliekot par 0,188 sekundēm.

Tikmēr neveiksmīgi nostartēja favorīti vācieši, jo Tatjana Hifnere, Fēlikss Lohs un Toni Egerts/Saša Benekens palika tikai septītie 11 komandu vidū, no uzvarētājiem atpaliekot gandrīz divas sekundes.

Latvijas kamaniņu braucēji iepriekšējā sezonā komandu stafetē startēja ļoti veiksmīgi, jo izcīnīja sudraba medaļas pasaules čempionātā un Eiropas čempionātā.

LETA jau ziņoja, ka Pasaules kausa otrā posma ietvaros sestdien dāmu sacensībās Cauce, aizvadot neveiksmīgu otro braucienu, ieņēma 11.vietu, bet Ulla Zirne piedzīvoja kritienu.

Savukārt un Šici piektdien Leikplesidā izcīnīja piekto vietu divnieku sacensībās, kamēr Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš otrajā braucienā krita un palika pēdējie. Tikmēr kungu sacensībās Inārs Kivlenieks ierindojās 17.vietā, bet Riks Kristens Rozītis piektdien Nāciju kausa izcīņā ieņēma vien 21.vietu, pamatsacensībām nekvalificējoties.

Turpinājumā šogad sekos arī Pasaules kausa etapi Vistlerā (Kanādā) un Pārksitijā (ASV).

Pasaules kausa posms Siguldas trasē gaidāms 14. un 15.janvārī, kas būs sestais sezonā. Savukārt kopā kalendārā ieplānoti deviņi Pasaules kausa posmi.

Tikmēr pasaules čempionāts kamaniņu sportā gaidāms 27.-29.janvārī Īglsas trasē Austrijā, bet pasaules junioru čempionāts šogad risināsies Siguldā.

Pagājušajā sezonā Latvijas kamaniņu braucēji sekmīgi startēja sezonas svarīgākajās sacensībās – Eiropas čempionātā Cauce izcīnīja sudraba medaļu individuālajās sacensībās, kā arī komandā ar Artūru Dārznieku un Šiciem guva otro vietu arī stafetē. Savukārt pasaules čempionātā Cauce, Kivlenieks, kā arī Šici izcīnīja sudraba medaļas stafetē. Vēl pasaules meistarsacīkstēs Šici bija ceturtie sprinta sacensībās un piektie divnieku pamatsacensībās, piekto vietu dāmām izcīnīja Cauce, savukārt Rozītis palika uzreiz aiz goda pjedestāla U-23 vecuma grupas sportistiem, bet kopējā vērtējumā vīriešiem ieņēma desmito vietu.