Dabā
Medības

Mednieka soma. Sezonas sensācija – regulē apģērbu ar tālruni1


‘Härkila Heat komplekts. Veste maisiņā, bateriju banka.
‘Härkila Heat komplekts. Veste maisiņā, bateriju banka.
Foto; Linda Dombrovska

Härkila Heat ir apģērbu kolekcija, kas ne tikai pielāgojama laika apstākļiem, bet arī savam komforta līmenim.

Viens no lielākajiem ienaidniekiem, lai baudītu medību procesu, ir sals. Ja pašam salst, pirksti trīs, pār ķermeni skrien drebuļi, ne tikai nav iespējams baudīt brīžus pie dabas, bet arī ir ļoti grūti veikt precīzu šāvienu.

Protams, tautas gudrība vēsta, ka nav sliktu laika ap-stākļu, ir tikai nepiemērots apģērbs, tādēļ arī dāņu firma Härkila ir spērusi soli pretim nākotnei, radot apģērbu, ko var pielāgot ne tikai laika apstākļiem, bet arī savam komforta līmenim. Jaka, divu modeļu vestes – kas nu kuram šķiet piemērotāks.

Šoreiz parunāsim par Härkila Heat vesti ar augsto apkakli. Iepriekš ir testētas un mēģinātas dažādas opcijas, ilgi pat lietota flīsa veste ar akumulatoru, kas sildīja speciālo elementu uz muguras. Lielākais šīs vestes mīnuss – akumulators bija ar speciālu lādētāju pēc katrām medībām jāuzlādē. Lai noregulētu siltuma pakāpi, bija jārokas vestes kabatā, lai akumulatoru atrastu. Parasti veste atkarībā no temperatūras sildīja no sešām līdz astoņām stundām.

Publicitātes foto.

Publicitātes foto.

Tas, ka ir šāds apģērba gabals, ir ārkārtīgi svarīgi, ja cilvēks ir salīgs. Stāvēt ilgi uz masta vai sēdēt tornī ir grūti, ja salst. Nekustoties pat ar siltākajiem apģērba gabaliem agrāk vai vēlāk kļūst auksti, tādēļ iespēja šādā veidā sasildīties ir lieliska.

Härkila
ar savu jauno dizainu un sistēmu ir spērusi soli tālāk. Ir akumulators, bet tā principā ir klasiska bateriju banka, kuru var izmantot arī telefona uzlādei. Vesti regulē ar lietotni viedtālrunī, tā ka akumulators nav jāmeklē dziļi kabatā. Ja jāstāv, vesti var ieslēgt, ja jāiet, tad to atkal var viegli izslēgt.

Specifikācijas

Härkila Heat veste ir veidota no viegla materiāla ar staipīgu membrānu sānos. Iekšpuse ir apstrādāta ar īpašu siltumu noturošu oderi, kas ne tikai neļauj zaudēt siltumu, bet arī uzlabo vestes sildīšanas iespējas. Augstā apkakle ir apstrādāta ar mīkstu flīsu. Cilvēka mugura ir visvairāk pakļaut00a sala iedarbībai, tādēļ tieši uz muguras atrodas sildošas membrānas. Izmantojot lietotni, iespējams sildīšanas režīmu noregulēt no 30 līdz 52 oC.

Mebrānu var iestatīt 38, 46 vai 52 Celsija grādu režīmos, izmantojot speciālu pogu, kas iestrādāta vestei uz krūtīm, tādēļ vestes regulēšana nav atkarīga tikai un vienīgi no viedtālruņa.

Atšķirībā no vecākām tehnoloģijām Härkila Heat sildošā me00mbrāna ir pietiekami elastīga, lai vesti varētu salocīt un ielikt somā. Šo apģērba gabalu var arī ērti un droši mazgāt veļasmašīnā. Vestes labās puses kabatā ir ūdensizturīgs USB vads, pie kura var piespraust jebkuru bateriju banku. Ar bateriju banku, kuras jauda ir 10 000 mAh, veste 52 grādus uzturēs apmēram septiņas stundas, ja ārā temperatūra ir ap nulli.

Tiklīdz vestes membrāna ir uzsilusi līdz noteiktai temperatūrai, tā automātiski ieslēdzas stand by režīmā, lai taupītu enerģiju. Membrāna atkal ieslēdzas, ja temperatūra samazinās par vienu vai diviem grādiem. Vestes siltuma regulēšanas sistēma automātiski atslēgsies, ja sāksiet strauji iet, un ieslēgsies atpakaļ, kad kļūs vēsāks, tāpēc ka mednieks apstājies vai apsēdies. Vestei ir iekškabata kreisajā pusē, tajā var ielikt somiņu, kurā var vesti ievietot, kad tā nav nepieciešama.

Secinājumi

Radot šo produktu, Härkila speciālisti ir padomājuši par visiem sīkumiem, kas, iespējams, tikuši ignorēti citu ražotāju produktos. Iespējams, ka vienkārši iepriekš nebija nedz tehnoloģiju, nedz arī opciju kaut ko tādu radīt. Var paredzēt, ka nākamgad starptautiskajā izstādē IWA daudzas kompānijas prezentēs līdzīgus produktus.

Šai vestei ir ārkārtīgi daudz plusu, sāHärkila Heat ir apģērbu kolekcija, kas ne tikai pielāgojama laika apstākļiem, bet arī savam komforta līmenim. kot ar to, ka apģērbs pats regulē temperatūru, atslēdzot sildīšanu, kad ejot mednieks sakarsis. Tas parasti bija iepriekšējo izstrādājumu lielākais mīnuss – ja sildāmelementi netika izslēgti un bija jānoiet kāds gabaliņš, mednieks ātri vien sasvīda un viss labais efekts bija pagalam.

Tas, ka ar vestes bateriju banku var uzlādēt arī tālruni, ir vēl viens lielisks pluss, jo aukstā laikā viedtālruņiem ir tendence ātri izlādēties. Labi ir arī tas, ka vesti var regulēt ar atsevišķu pogu, ne tikai ar tālruni. Ja nu tas tomēr izlādējas…

Ņemot vērā šā zīmola produktu cenu, varētu domāt, ka veste maksā vājprātīgu summu, bet cena patiesībā pārsteidza. Šī veste nopērkama par 259 eiro, kas nav lēti, bet nav arī nesasniedzams kosmoss, ko nav iespējams atļauties.

Šis apģērba gabals ar visām ekstrām būs ļoti noderīgs ne tikai ziemā uz gaidi, bet arī dzinējmedībās, kā arī saltajās septembra naktīs, kad jāvaktē sapņu briežu bullis vai lāpstenieks alnis. Medības ir process, kas jābauda, un piemērots apģērbs šo procesu padarīs vienkārši izcilu.

Härkila Heat specifikācijas
• dubultie sildāmelementi;
• kabata ar rāvējslēdzi kreisajā pusē;
• staipīga flīsa apdare, lai veste būtu ērta, tajā kustoties;
• siltumu saglabājoša odere
• sānkabata, kur noslēpt bateriju banku• elastīga apkakle• vestes svars – 80 g.

Vairāk lasiet žurnāla Medības septembra numurā

LA.lv
GS
Gundega Skagale
Dabā
Latvijā izstrādāts depozīta automāts, kas darbojas ar mākslīgā intelekta palīdzību 1
16 stundas
GS
Gundega Skagale
Dabā
Kā šķirosim atkritumus? Iedzīvotāji rosina Saeimai pilnveidot iecerēto depozīta sistēmu
19 stundas
LA
LA.LV
Dabā
FOTO. Latvijas muitas kinologu komanda izcīna zelta medaļu sacensībās Krievijā
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Atklāj, ka Siguldas bērnudārzā ēdināšana notikusi nelegāli
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Neatbalsta ārkārtējo situāciju atkritumu apsaimniekošanā Rīgā
56 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Kreituse: Tiem, kas paši aiziet no darba, pabalsts jāmaksā vienu mēnesi
6 minūtes
VK
Valdis Krastiņš
Latvijā
Valdis Krastiņš: Lielbritānijā dzīvojošie tautieši, brauciet mājās!
23 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Atbalsta iniciatīvu par nepilsoņu statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem
1 stunda