×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
19. novembris, 2014
Drukāt

Logi un durvis laikus jāsagatavo “ziemas guļai”

Foto - Vivanta VolkovaFoto - Vivanta Volkova

Siltie aizkari

Speciālisti uzskata, ka siltumenerģijas ietaupījums pēc logu un durvju efektīvas noblīvēšanas atkarībā no to stāvokļa, vecuma un izvietojuma var sa­sniegt 10 – 30%. Logiem parasti ir ap trīs reižu mazāks siltumizolācijas koeficients nekā mājas sienām. Tātad telpa pie loga ziemas salā būs vēsāka. Tāpat, jo lielāka ir temperatūras starpība starp telpas un āra gaisu, jo straujāk norisinās siltuma apmaiņa pat caur visniecīgāko spraudziņu.

Zināma arī tāda klimata viltība, ka vējam pakļautajā ēkas pusē gaisa spiediens palielinās un aizvēja pusē samazinās, pastiprinot aukstā gaisa pieplūdi un siltā gaisa zudumus. Logi izdala vēsumu divējādi – gan gaisa plūsmas, gan izstarošanas veidā. Lai cīnītos ar vēsuma izstarošanu, ziemā sens līdzeklis logiem ir biezi vilnas aizkari, kam nav tikai dekoratīva un aptumšošanas funkcija. Turklāt dienvidos logu aizsegšanai izmanto jebkuru audumu, bet ziemeļos liek rakstainus vilnas aizkarus.

Tātad silti aizkari, kas pēc iespējas vairāk nosedz sienu, veidos efektīvu siltumizolācijas ekrānu. Turklāt ziemas rītos ejam uz darbu tumsā un vakarā atkal tumsā atnākam, tāpēc aizkarus var nemaz nevērt vaļā. Arī ārdurvīm kādreiz izmantoja uz stieņa uzkārtus glītus, pašaustus vilnas aizkarus, kam bija vērojams reāls siltumizolācijas efekts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+