×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
29. septembris, 2012
Drukāt

“Shebab” kaujinieki atstājuši Somālijas pilsētu Kismaju

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Islāmistu grupējuma “Shebab” kaujinieki sestdien, 29.septembrī, atstājuši Somālijas dienvidu ostas pilsētu Kismaju, kuru ieņēmuši Āfrikas Savienības (ĀS) spēki.

To, ka “Shebab” kaujinieki atstājuši Kismaju, aģentūrai AFP apstiprināja grupējuma pārstāvis, nosaucot to par “taktisku atkāpšanos”. Arī pilsētas iedzīvotāji stāstīja, ka “Shebab” kaujinieku pilsētā vairs neesot un vairs neraidot arī “Shebab” radiostacija “Radio Andalus”. Islāmisti pirms aiziešanas arī atbrīvojuši visus ieslodzītos no pilsētas cietuma.

Kenijas bruņotie spēki, kam bija galvenā nozīme Kismaju ieņemšanā, kurā piedalījās arī daudz Somālijas karavīru, par Kismaju ieņemšanu paziņoja jau piektdien, lai gan atzina, ka vēl piektdienas vakarā vairākas pilsētas vietas kontrolēja “Shebab” kaujinieki.

Kismaju, kurā ir apmēram 180 tūkstoši iedzīvotāju, bija pēdējā nozīmīgā Somālijas pilsēta, kas vēl bija “Shebab” pārvaldē.

Agrāk “Shebab” kontrolēja 80 procentus Somālijas teritorijas, tostarp galvaspilsētu Mogadišu, taču pēc tam, kad pagājušajā gadā cīņā pret islāmistiem Āfrikas Savienības spēku sastāvā iesaistījās liels Kenijas kontingents, “Shebab” kaujinieki bija spiesti citu pēc citas atstāt ieņemtās pilsētas.

Somālijā  stabilas centrālās valdības nav kopš 1991.gada, kad tika gāzts toreizējais diktators Siads Barre un sākās pilsoņu karš.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+