×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
10. aprīlis, 2017
Drukāt

Shēmas pielieto abi: policijai sūdzas par tirgošanos internetā (2)

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Pēdējā laikā Valsts policija saņem arvien vairāk iesniegumu no personām, kuras, vēloties iegādāties vai pārdot preci internetā, kļuvušas par krāpšanas upuriem. Krāpšanas bieži vien saistītas ar grāmatu, telefonu un portatīvo datoru, kā arī citu sadzīves preču tirdzniecību.

Krāpšanas shēmas, kas tiek piemērotas pērkot vai pārdodot preci sludinājumu portālos un sociālo tīklu grupās, tiek realizētas gan no preces pircēju, gan pārdevēju puses. Summas par kādām tiek apkrāpti potenciālie pircēji un pārdevēji ir amplitūdā no pāris eiro līdz pat vairākiem simtiem eiro.

No pircēju puses pēdējā laikā ļoti aktualizējušies krāpšanas gadījumi, kad slēdzot darījumu ar interneta starpniecību, tiek viltoti maksājuma uzdevumi. Piemēram, sludinājumu portālā pārdevējs ievieto sludinājumu par kādas preces pārdošanu. Konkrētās preces tīkotājs jeb pircējs it kā piekrīt darījumam, pārdevējam nosūtot maksājuma uzdevumu, kas apliecina, ka maksājums ir veikts. Uzreiz pēc maksājuma uzdevuma nosūtīšanas pircējs lūdz konkrēto preci nosūtīt. Kā izrādās vēlāk, maksājuma uzdevums bijis viltots un nauda pārdevēja kontā neienāk. Rezultātā pircējs saņem preci, bet pārdevējs tiek apkrāpts.

Tāpat zināmi gadījumi, kad preces pārdevējs, uzticoties potenciālajam pircējam, pirms preces nosūtīšanas vispār neprasa uzrādīt nekādu maksājuma apliecinājumu.

Krāpšanas shēma var darboties arī no otras puses, kur pārdevējs apkrāpj pircēju. Piemēram, piedāvājot neesošu preci vai preci ar defektiem. Vairākos gadījumos preces pircējs ir veicis samaksu par preci, bet pārdevējs piedāvāto preci nenosūta.

Valsts policija aicina vienmēr pārbaudīt sev vēlamā darījuma drošību un ticamību. It īpaši, ja pircējs vēlas pasūtīt preci par salīdzinoši lielu naudas summu, vai konkrētās piedāvātās preces cena nešķiet adekvāta, piemēram, tā ir pārāk zema ar mērķi piesaistīt potenciālos pircējus.

Šajā gadījumā, ja vēlaties pirkt vai pārdot mantas, izmantojot sludinājuma portālus, Valsts policija atgādina, ka drošāks veids šo darījumu norisei ir tikšanās klātienē, tādējādi uz vietas pārbaudot konkrēto preci un veicot apmaksu. It īpaši tas attiecināms uz darījumiem, kad runa ir par salīdzinoši lielām naudas summām, paziņojumā uzsvērusi policija.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. krāpnieks Kaufelds no Jēkabpils Atbildēt

    Portālā ibook.lv darbojas krāpnieks Anrijs Kaufelds no Jēkabpils, kurš piedāvā iegādāties grāmatu, kuru esi ievietojis vēlmju sadaļā, bet pēc naudas saņemšanas grāmatu nenosūta. Policija ir bezzobaina, jo pag.gadā tas krāpnieks par tādu pašu nodarījumu bija sodīts ar nosacītu sodu, šogad jau krāpšanas gadījumi summējas desmitos, bet lietas izskata izkaisīti, nevis apvienojot, kas nozīmē, ka katrā lietā figurē neliela summa, pārdesmit eiro robežās un tas ķēms atkal varēs izsprukt cauri sveikā ar nosacītu sodu. Kāds to mēslu nepazīst un nevarētu aprunāties vīru valodā?

    • Taisnība. Un tur jau tā lieta, ka tieši policijai vajadzētu rīkoties, lai viņš nonāktu tās redzeslokā, jo nākotnē varbūt viņš jau shēmos un krāpsies lielākos apmēros un citās jomās, bet apkrāptajiem upuriem noķert šādu krāpnieku un “aprunāties” būs vēl grūtāk. Policijai viņu sodīt būtu vislabākais variants, lai gan man, protams, gribētos, lai mans vēl nepilngadīgais brālis satiktu to skolnieku (un jau krāpnieku) un “aprunātos”, jo es pats jau pilngadīgs.

Draugiem Facebook Twitter Google+