Sports
Futbols

Shēmotāji? Futbola zvaigznes tiek apsūdzētas nodokļu nemaksāšanā 0

foto: EPA/LETA

Spānijas prokuratūra ceturtdien pieprasīja desmit gadu cietumsodu Kamerūnas futbola zvaigznei Samuelam Eto, kurš tiek vainots par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas.

Pašlaik Eto pārstāv Turcijas komandu “Antalyaspor”, bet apsūdzības puse saka, ka laikā starp 2006. un 2009.gadu kamerūnietis, pārstāvot “Barcelona” komandu, izkrāpis no valsts aptuveni 3,9 miljonus eiro.

“Futbolists izlikās, ka atdevis tiesības pārstāvēt sevi divām kompānijām Ungārijā un Spānijā, krāpnieciski izvairoties no nodokļu maksāšanas,” aģentūra AFP citē apsūdzībā teikto.

Prokuratūra pieprasa, lai četrkārtējais Āfrikas labākais futbolists ne tikai atmaksātu izkrāpto, bet arī 14,3 miljonus lielu soda naudu. Tāpat viņam pieprasa 18 mēnešu cietumsodu par nodarīto 2006.gadā, kā arī pa trim gadiem aiz restēm saistībā ar 2007., 2008. un 2009.gadā veikto krāpniecību.

Saistītie raksti

LETA jau vēstīja, ka vēl tikai trešdien Spānijas prokuratūra pieprasījusi Brazīlijas futbola zvaigznei Neimaram divu gadu cietumsodu un desmit miljonu eiro lielu soda naudu par viņa korupcijas apvīto pāreju uz spāņu grandu “Barcelona”. Tāpat tiesas priekšā nācies stāties arī vēl vienai pašreizējai “Barcelona” zvaigznei Lionelam Mesi, jo viņš kopā ar tēvu Horhi apsūdzēti par krāpšanos ar nodokļu atmaksāšanu par ieņēmumiem, kas laika posmā no 2006. līdz 2009.gadam iegūti par futbolista publiskā tēla izmantošanu komerciālos nolūkos. Abiem argentīniešiem Spānijas tiesa jūlijā piesprieda nosacītu 21 mēneša cietumsodu.

Savukārt “Barcelona” argentīniešu pussargs Havjers Maskerano tiek apsūdzēts par to, ka 2011. un 2012.gadā nodokļos Spānijā nav samaksājis gandrīz 1,5 miljonus eiro – futbolists esot slēpis daļu no ieņēmumiem, ko saņēmis par savu tēlu. Tāpat līdzīgas apsūdzības izvirzītas pret brazīlieti Adrianu un čīlieti Aleksi Sančesu.

LA.lv