×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. janvāris, 2014
Drukāt

Šī gada lielākie kultūras un izklaides notikumi


Foto: LETAFoto: LETA

2014. gads izklaides un kultūras jomā Latvijai nesīs ne viena vien pasaules mēroga viesa koncertu, būs daudz atkalredzēšanos un vienreizējas pirmās sastapšanās, tāpat šo gadu jo bagātāku darīs Rīgas, Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014, notikumi.

Viesojas Krievijas operzvaigzne Dmitrijs Hvorostovskis


Pēc ilgāka pārtraukuma akadēmiskās mūzikas cienītājus atkal iepriecinās viens no spožākajiem Krievijas baritoniem – Dmitrijs Hvorostovskis. Kopā ar Kauņas simfonisko orķestri visā pasaulē pazīstamais, pašlaik Londonā dzīvojošais Hvorostovskis dziedās populāras ārijas no Rahmaņinova, Čaikovska, Musorgska, Rubinšteina operām, bet neizpaliks arī krievu romances.

Laiks – 14.I 20.00, vieta – “Arēna Rīga”.

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv (31,30 – 99,60 EUR)

Lielkoncerts “Rīga dimd!” atklāj Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas – gadu


Koncertā piedalīsies izcilākie Latvijas akadēmiskās, etno un popmūzikas mākslinieki, kori un orķestri. Ar Riharda Vāgnera, Pētera Čaikovska, Emīla Dārziņa, Marģera Zariņa, Imanta Kalniņa, Raimonda Paula, Artura Maskata, Ērika Ešenvalda, Jāņa Lūsēna neaizmirstamajām mūzikas kompozīcijām Rīga šajā koncertā klausītājus uzrunās kā laikmetīga kultūras un mākslas pilsēta. Par īpašu notikumu koncertu padarīs spilgti un starptautiski atzīti mākslinieki, kurus varam dēvēt par savējiem – pasaulslavenie operas solisti Aleksandrs Antoņenko un Egils Siliņš, Liene Kinča, Ilona Bagele, maestro Raimonds Pauls, Intars Busulis, VAK “Latvija” diriģenta Māra Sirmā vadībā, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā. Koncerta vadītāji – Baiba Broka un Gundars Āboliņš. Koncerta režisors – Andrejs Žagars.

Laiks – 18.I 21.00, vieta – “Arēna Rīga”.

Vēl viens Vāgners Operā. “Rienci”


Riharda Vāgnera gigantiskā operu cikla “Nībelunga gredzens” iestudējumiem mūsu Baltajā namā seko vēl viens Vāgnera darba iestudējums. R. Vāgners savu trešo operu “Rienci” sāka sacerēt Rīgā, un tieši ar šo darbu aizsākās komponista pasaules slava. Operas un komponista saistība ar Rīgu tiek akcentēta jauniestudējumā “Rienci. Triumfs un sakāve”. Vāgnera opuss atklāj Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu. Iestudējumu veido starptautiska radošā komanda un dāņu režisore Kirstena Dēlholma, kas Latvijas skatītājiem pazīstama ar multimediālām izrādēm “Operācija: Orfejs” un “Kara daba”. Izrādē skanēs ne tikai mūzika no operas “Rienci”, bet arī jaunā latviešu skaņu mākslinieka Voldemāra Johansona elektroniskā mūzika. Iestudējumā piedalīsies arī Rīgas Doma zēnu koris un Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas audzēkņi.

Laiks – 19. un 21.I, 3. un 15.VI, vieta – Latvijas Nacionālā opera.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv (8,54 – 64,3 EUR)

Vienkārši nevienkāršie prāti jeb “Simple Minds” 


Rīgā uzstāsies viena no veiksmīgākajām Apvienotās Karalistes grupām “Simple Minds”. Grupa piedāvās visaptverošu ieskatu savā 35 gadus ilgajā daiļradē koncerttūres “Greatest Hits Live” ietvaros. Kopš grupas pirmsākumiem Glāzgovā līdz pat mūziķu nesenajiem Eiropas mēroga priekšnesumiem Vemblijas stadionā un “Milton Keynes Kausa” izcīņā grupas atdeve koncertu laikā joprojām saglabājusies nemainīga.

Laiks – 26.I 20.00, vieta – “Palladium”.

Biļetes “Biļešu serviss” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv (46,95 – 85,37 EUR)

Popoperas dīva – Sāra Braitmane


Gada spožo pasaules popmūzikas viesu plejādes viesošanos atklās daudzu gaidīts notikums – leģendārā soprāna, popoperas dīvas Sāras Braitmanes koncerts. Apburošo lieliskās balss īpašnieci Rīgā uzņēma tieši pirms desmit gadiem. 25 gadus ilgajā koncertdzīvē ar “Grammy”, “Echo” un “Golden Lion” apzīmogotā Braitmane Rīgā ierodas jaunākā izplatījuma tēmai veltītā albuma “Dreamchaser” tūres ietvaros. Kritiķi šo albumu atzīst par Braitmanes līdz šim visspēcīgāko ierakstu. Kas zina, varbūt tā radīšanai mūziķe iedvesmojusies no pašas gaidāmā lidojuma Visumā – 2015. gadā mūziķe kļūs par pirmo izklaides industrijas pārstāvi, kas patiesi dosies kosmosā. Tikmēr Rīgas koncertā dziedātāja uzstāsies ar mūziķu grupu, dejotājām un to visu paspilgtinās elpu aizraujoši video uz milzīga LED ekrāna.

Laiks – 20.II 20.00, vieta – “Arēna Rīga”.

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv (34,15 – 142,29 EUR)

Slavenais Rasels Brends smīdinās Kongresu namā 


Testēt savu humora izjūtu aicina angļu komiķis, aktieris, dziedātājs, rakstnieks, radio un TV raidījumu vadītājs Rasels Brends. Tas pats, ar kuru reiz bija laulāta popmūzikas lielzvaigzne Keitija Perija. Rīgā viņš viesosies savas pasaules turnejas “Messiah Complex” ietvaros. Šajā “stand-up” komēdijā Rasels runā par tādām vēsturiskām personībām kā Če Gevara, Gandijs, Malkolms X, Jēzus Kristus un Hitlers. Brends cenšas izprast, kas izveidojis šīs personības par ikonām un kāpēc mums nepieciešami šādi varoņi. “Mans šovs ir viens liels joks. Nevajag ieslīgt dziļā analīzē par tajā dzirdēto. Humors ir kā sekss – līdzko mēģināsi to analizēt, tas pārstās sniegt baudu,” priekšnesumu raksturo Brends.

Laiks – 22.II 19.30, vieta – Rīgas Kongresu nams.

Biļetes www.ticketpro.lv un “Ticketpro” biļešu kasēs (Ls 18 – 45)

“Depeche Mode” atgriežas


Slavenā britu apvienība Rīgā ieradīsies savas jaunās koncertturnejas ziemas posma ietvaros. “Depeche Mode” jaunā turneja lepojas ne vien ar fenomenāliem pārdošanas rezultātiem, bet arī ar cildinošām atsauksmēm par grandiozo šovu. Kā žurnālam “Rolling Stone” intervijā atzīst Martins Gors, albuma “Delta Machine” popularizēšanas turnejas šovi ir vieni no garākajiem, kādus grupa līdz šim spēlējusi, – koncerts ilgst aptuveni divas stundas un piecpadsmit minūtes. Pērn kulta grupas šovs Latvijai gāja secen – tas piestāja kaimiņos Lietuvā, kur milžus iesildīja latvieši – grupa “Instrumenti”. Pagaidām ziņu par iesildītājiem Rīgā nav.

Laiks – 2.III, vieta – “Arēna Rīga”.

Biļetes “Ticketpro.lv” un “Ticketpro” kasēs (Ls 30 – 59)

Mireijas Matjē franču šarms dāmām


Vēl viena brīnišķīga atgriešanās – 8. martā hallē “Arēna Rīga” ar īpašu visām sievietēm veltītu programmu viesosies viena no šarmantākajām un populārākajām francūzietēm – leģendārā dziedātāja Mireija Matjē. Koncertā izskanēs brīnišķīgu dziesmu izlase. Pirmoreiz Francijas dzīvais simbols, Edītes Piafas gara mantiniece un Franču Goda Leģiona ordeņa virsniece Rīgā uzstājās 2010. gadā, kad sniedza cieņpilnu koncertu četriem tūkstošiem klausītāju. Jādomā, arī šī reize neatpaliks.

Laiks – 8.III 19.00, vieta – “Arēna Rīga”.

Biļetes www.bilesuserviss.lv, “Biļešu servisa” kasēs (24,19 – 60,47 EUR)

Somu apokalipses kvartets atkal dārdēs Rīgā


Halli “Arēna Rīga” no jauna satricinās pasaulē slavenākās čellu rokgrupas “Apocalyptica” koncerts. Šoreiz grupa iepazīstinās klausītājus ar savu jaunāko projektu, uzstājoties kopā ar Somijas “Avanti! Orchestra” mūziķiem. Latvijas publika ar ekspresīvajiem somu puišiem vairs nav jāiepazīstina. Jau vairākas reizes viņi spēlējuši Rīgā, un ikreiz viņu šovs pulcējis tūkstošiem skatītāju. Karjeras sākumā spēlējuši tikai “Metallica”, “Sepultura”, “Rammstein” un citu grupu dziesmu instrumentālas kaverversijas, nu jau apaļus desmit gadus viņi rada un izpilda arī paši savus skaņdarbus. Rīgā “Apocalyptica” sola izpildīt savas labākās dziesmas tikai un vienīgi instrumentālā aranžējumā simfoniskā orķestra pavadījumā.

Laiks – 22.III 19.00, vieta – “Arēna Rīga”.

Biļetes www.bilesuserviss.lv, “Biļešu servisa” kasēs (24,19 – 60,47 EUR)

Čigānu panki “Gogol Bordello” trakos Rīgā


Ar savu neatkārtojamo stilu, kurā čigānu mūzikas tradicionālie instrumenti akordeons un vijole tiek jaukti kopā ar pankroka elementiem, “Gogol Bordello” ieguvuši plašu atzinību un nedalītu publikas mīlestību. “Gogol Bordello” ir kļuvusi par vienu no pieprasītākajām koncertgrupām pasaulē un sniedz līdz pat 200 koncertiem gadā. Mūziķi Latvijā ieradīsies sava jaunākā albuma “Pura Vida Conspiracy” popularizēšanas tūres ietvaros. Sestais studijas albums tika ierakstīts Teksasā un tajā ietvertas 12 spēcīgi elektrizējošas kompozīcijas.

Laiks – 25.III, vieta – “Palladium”.

Biļetes www.tickektpro.lv un “Ticketpro” kasēs (35,57 EUR)

Daiļslidošanas čempions Pļuščenko un draugi


Rīgā viesosies daiļslidošanas olimpiskais čempions Jevgeņijs Pļuščenko ar jaunu ledus izrādi “Čempionu un draugu šovs”. Kopā ar viņu uzstāsies graciozā sporta veida leģendas: olimpiskā čempione daiļslidošanā, daiļslidošanas vēsturē pirmā septiņkārtējā Eiropas čempionāta uzvarētāja Irina Slucka, Eiropas čempioni Braiens Žubērs un Tomašs Verners, trīskārtējais ASV čempions Džonijs Veirs. Būs iespēja redzēt ledus akrobātu Sergeju Jakimenko, kura lēciens iekļauts Ginesa rekordu grāmatā. Savus priekšnesumus izrādei gatavo spilgtais Lielbritānijas akrobātu duets Fiona Zalduā un Dmitrijs Suhanovs un vingrotāji, kas uzstājas bez nodrošinājuma – Jekaterina un Aleksandrs Česnas.

Laiks – 11.IV 19.30, vieta – “Arēna Rīga”.

Biļetes – “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv (28,46 – 56,91 EUR)

Industriālās mūzikas pionieris “Nine Inch Nails” pirmoreiz Rīgā 


Gada notikums daudziem industriālās mūzikas cienītājiem būs industriālās mūzikas leģendas “Nine Inch Nails” pirmā uzstāšanās Latvijā. “Arēnā Rīga” savas 2014. gada tūres ietvaros grupas vienīgais oficiālais mākslinieks Trents Reznors sniegs grandiozu koncertšovu. Pēc piecu gadu klusēšanas NIN šogad izdeva kritiķu augsti vērtēto albumu “Hesitation Marks”. Mūzikas izdevumi to nodēvēja par Reznora svarīgāko māksliniecisko pieteikumu kopš 90. gadiem un vienu no viņa labākajiem veikumiem. Leģendārais režisors Deivids Linčs, ar kuru Trents sāka sadarbību, uzrakstot mūziku filmai “Ceļš uz nekurieni”, ir režisējis videoklipu NIN albuma tituldziesmai “Came Back Hounted”.

Laiks – 6.V 20.00, vieta – “Arēna Rīga”.

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv (35,50 – 53,00 EUR)

Ingas Kalnas solokoncerts


Šajā sezonā dīva atgriezīsies LNO ar krāšņu solokoncertu ievērojamā britu diriģenta Džuliana Reinoldsa muzikālajā vadībā. Programmā: Gaetāno Doniceti, Džoakīno Rosīni, Džuzepes Verdi u. c. mūzika. Rīgā dzimusī Inga Kalna (soprāns) ir starptautiski atzīta soliste, kas uzstājusies Itālijā, Francijā, Anglijā, Kanādā, ASV, Izraēlā, Zviedrijā, Somijā, Šveicē, Nīderlandē un citviet pasaulē. Viņas repertuārā ierasti ir Rietumeiropas komponistu gandrīz visu slaveno operu liriskā soprāna partijas.

Laiks – 17.V 19.00, vieta – Latvijas Nacionālā opera.

Biļetes “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, www.bilesuparadize.lv, www.classistic.com (7,11 – 52,65 EUR)

Pīters Geibriels servēs trīsdaļīgu ēdienkarti


Turnejas “Back to Front” ietvaros Rīgā uzstāsies leģendārais Pīters Geibriels. Koncerts aptvers Geibriela karjeras izcilākās dziesmas, iekļaujot arī komerciāli visveiksmīgāko mūziķa albumu “So” pilnā garumā. Mūziķim uz skatuves pievienosies 1987. gada oriģinālsastāvs. “Mēs pasniedzam koncertu trīs daļās – gluži kā maltīti. Starteris būs mazliet akustisks, valdot līdzīgai gaisotnei kā mēģinājumos. Pēc tam pievērsīsimies pamatēdienam, kas ir vairāk elektronisks materiāls. Ja jūs šo pārdzīvosiet, tad saņemsiet saldo ēdienu ar albumu “So” pilnā garumā, tieši tādā kārtībā, kā tas sākotnēji bija iecerēts,” turnejas detaļas atklāj Geibriels. Jāpiezīmē, ka izmeklētā ēdienkartē būs baudāma tikai sēdvietās.

Laiks – 17.V 20.00, vieta – “Arēna Rīga”.

Biļetes www.ticketpro.lv, “Ticketpro” biļešu kasēs (35,57 – 99,60 EUR).

Londonas simfoniskā orķestra koncerts


Londonas simfoniskais orķestris ir pasaulē vecākais simfoniskais orķestris, tas dibināts tālajā 1904. gadā. Izcilais orķestris tā galvenā viesdiriģenta Daniela Hārdinga vadībā atskaņos divus romantisma perioda šedevrus – Franča Šūberta 8. simfoniju un Gustava Mālera 1. simfoniju.

Laiks – 25.V 19.00, vieta – Latvijas Nacionālā opera.

Biļetes varēs iegādāties www.classictic.com un LNO mājaslapā.

Latvijas slavenākās operzvaigznes tiekas koncertā “Dzimuši Rīgā”


6. jūlija vakarpusē – pašā vasaras vidū – krāšņā koncertā uz īpaši šim notikumam par godu uzbūvētas skatuves pie Latvijas Nacionālās operas uzstāsies Rīgā dzimušās akadēmiskās mūzikas zvaigznes – Maija Kovaļevska, Inese Galante, Aleksandrs Antoņenko, Egils Siliņš, Gidons Krēmers, Miša Maiskis, Baiba Skride, Iveta Apkalna, Vestards Šimkus, Raimonds Pauls un Laima Jansone, kā arī kori un orķestris Andra Pogas vadībā. Rīga kļūs par brīvdabas koncertzāli, kur koncertu varēs vērot arī uz operas apkārtnē izvietotajiem ekrāniem.

Laiks – 6.VII, vieta – skatuve pie Latvijas Nacionālās operas.

Festivāls “LMT Summer Sound” paplašinās


Jau ceturto gadu Liepājas pludmalē un Jūrmalas parkā notiks grandiozais pludmales festivāls – “LMT Summer Sound 2014”. Festivāla organizatori plāno sarīkot vēl grandiozāku pludmales ballīti ar plašu muzikālo saturu un dažādām festivāla aktivitātēm divu dienu un nakšu garumā. Festivāls sagaidīs apmeklētājus ar paplašinātu telšu pilsētiņu, jaunām aktivitāšu zonām un uzlabotu teritorijas plānojumu.

Laiks – 11. un 12. VII, vieta – Liepājas pludmale.

Biļetes “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv (25 EUR)

Vācu milži “Kraftwerk” festivālā “Positivus”


Pēc desmit gadu pārtraukuma Latvijā atgriežas XX gadsimta elektroniskās mūzikas leģendas “Kraftwerk”. Šoreiz elektropopa pionieri koncertēs uz “Positivus” (18. – 20.VII) festivāla galvenās skatuves 19. jūlijā Salacgrīvā, solot iespaidīgu 3D šovu. “New York Times” 1970. gadā Diseldorfā dibināto vācu grupu nodēvējusi par elektroniskās deju mūzikas bītliem, un darīja to pamatoti. Pat ja savus elektroniskos skaņu jaunatklājumus un pēdējos desmit gados arī datorizētu skaņu pasāžas viņi nemitīgi pārmiksējuši, pārizdevuši arvien jaunās redakcijās, savā 44 gadu ilgajā pastāvēšanas laikā nebūt nelepojoties ar jaunu kompozīciju ievērojamu skaitu, “Kraftwerk” vēl pērn, astoņas dienas pēc kārtas atskaņojot viņu jaunāko kompilāciju “Catalogue”, kas ir digitāli remāsterētu astoņu albumu kopsavilkums, burtiski hipnotizēja milzu skaitu viņu pielūdzēju Ņujorkas modernās mākslas muzejā veselas astoņas dienas pēc kārtas. Iespējams tādēļ, ka viņi ir vienīgie, kuru mākslā precīzi fiksēta sajūta, kādu atstāj mašīnas mijiedarbība ar cilvēku.

Festivāla “Positivus” biļetes “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv (57 – 63 EUR)

Opermūzikas svētkos Siguldā – “Karmena”


XXII Starptautiskos opermūzikas svētkus Siguldā atklās ieskaņas koncerts 1. augustā, kam sekos īpaša izrāde bērniem 2. augusta pēcpusdienā un Ž. Bizē operas “Karmena” oriģināliestudējums vakarā Livonijas ordeņa Siguldas pilī. Galveno lomu atveidotāju vidū būs izcila pasaules operas solistu buķete no Francijas – Klementīne Margēna, Pjērs Īvs Privo un Filipe Do, diriģents Vladimirs Kiradžijevs. Opermūzikas svētkus vainagos ikgadējais galā koncerts, kurā varēs dzirdēt arī pasaulē iemīļotos un atzītos operas solistus Vitorio Vitelli un Iano Tamaru.

Laiks – 1. – 3.VIII, vieta – Siguldas pilsdrupu estrāde.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv.

Mariss Jansons diriģēs dzimtenē


7. novembrī plkst. 19 Latvijas Nacionālajā operā notiks Marisa Jansona un Bavārijas Radio orķestra koncerts Rīgā, Eiropas kultūras galvaspilsētas koncertu cikla “Born in Riga” (“Dzimis Rīgā”) ietvaros. Koncertu M. Jansons veltīs savam tēvam izcilajam diriģentam Arvīdam Jansonam, atzīmējot viņa 100 gadu jubileju. Veltījuma koncertā tēvam maestro izvēlējies īpašu programmu, kas saistās ar A. Jansona darbību Latvijā. A. Jansons bija ilggadējs Operas diriģents, daudzkārt diriģējis arī Valsts simfonisko un Operas orķestri pagājušā gadsimta 40. un 50. gados.

Laiks – 7.XI, vieta – Latvijas Nacionālā opera.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+