×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
20. jūlijs, 2015
Drukāt

Šī krīze ir viena no smagākajām. Saruna ar zivrūpnieku Andri Biti (4)

Foto-Dainis BušmanisFoto-Dainis Bušmanis

Latvijas zivrūpniekiem pēc Krievijas tirgus aizvēršanas jāizmanto visas iespējas, lai iekarotu citus tirgus. Mums ir visi vajadzīgie resursi, lai to izdarītu, apgalvo SIA “Karavela” 
līdzīpašnieks un valdes loceklis ANDRIS BITE. Viņa vadītais uzņēmums ir veiksmīgs piemērs, kā to izdarīt.

– Tikko atgriezāties no Amerikas, kur bijāt jauna tirgus meklējumos. Kā Latvijas zivrūpniekiem veicās?

– Tā bija viena no astoņām izstādēm, kur šogad piedalāmies. Skaidrs, ka Amerikā nekas ātri nenotiks, bet tirgus un iespējas tur ir. Tas gan nevarēs aizvietot Krievijas tirgu, bet daļu kompensēs. Līdz šim mūsu zivrūpnieki produkciju Amerikā tirgoja uz etnisko tirgu, kur daudz iebraucēju, kas pazīst mūsu preci – gan konservus, gan preservus. Šoreiz visi četri uzņēmumi, kas brauca uz ASV, bija nopietni gatavojušies, lai tiktu iekšā amerikāņu tradicionālā veikala plauktā. Ceļš ir uzsākts, katrs izvēlējies savu metodiku, kā to darīt. “Gamma-A”jau ir pirmais noslēgtais līgums ar lielu distribūcijas kompāniju un prece jau tiek sūtīta, mēs esam pārrunās ar vairākām kompānijām, tā ka cerīgi skatāmies. Skaidrs, ka mēs spējam saražot preci, kādu tur vajag, un to produktu tur arī patērē atšķirībā no Ķīnas, kur ir vairāk nezināmā.

– Vai tās ir šprotes, ko tirgosiet Amerikas tradicionālajos veikalos?

– Tās nav šprotes tradicionālā izpratnē, bet šprotēm līdzīgi produkti, kas ražoti no Baltijas brētliņām. Mūsu uzdevums kā nozarei nav radīt jaunu patēriņu, bet no plauktiem diezgan rupjā veidā jāizspiež tie, kas tur ir, un jānoliek sava prece to vietā.

– Ar ko varat izspiest citus ražotājus – cenu, kvalitāti, mārketingu?

– Tas ir visu pasākumu kopums. Ar to, ka spējam saražot līdzīgas kvalitātes vai pat labāku preci, pastāvīgi nodrošinot piegādes, bet lētāk, nekā tas šodien notiek. Ko tur slēpt, mūsu nozarei tur konkurenti ir skotu un poļu ražotāji. Perspektīva tur ir, tirgus ir maksātspējīgs, taču tas nenotiks ne pusgada, ne gada laikā. Vēl jāizstrādā plāns, kurā vietā gribam nostāties.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Kaija jeb Karavela ir malači! pierādījuši viesiem, kas jādara, lai iekarotu jaunus tirgus. Lai veicas arī turpmāk!

  2. Tipiski latviski. Mācāmies ļoti maz. Zivjrūpniekiem ir jābūt vienam centralizētam eksportierim.Uz ķīnu nevar braukt desmit sīkuzņēmēju. Par sienāžu ēšanu , latviešu dīvainības.Valstī dzīvo 1,3 MILJARDI cilvēku,gadā patērē 57,5 miljonus tonnu zivju produktu ,importēti 7,441 miljons tonnu. Ko Latvija var piedāvāt un cik, šajā 7,5 miljonu tonnu apjomā .Pie mums tomēr runā par 100 tūkstoš tonnām saražotā gadā,bet tur tikai imports 75 REIZES iespaidīgāks.Ja dienvidos ēd arī siseņus ,esmu garšojis Dienvidķīnas virtuvi ,garšīgi un tur arī nevajag šprotes.Bet Ziemeļķīnā kur ziemā pat mīnuss 40 ,ēdīs labprāt , tur dzīvo 0,6 ,miljardi cilvēku, tikpat cik ES-28 .Un vēl , Ķīna ir milzu pilsētu zeme ,115 pilsētas kur dzīvo no 1 līdz 25 miljoniem cilvēku ! Veikalu tīkli ir grandiozi. Visbeidzot ,pirms mēneša Ķīnas miljardieris atveda uz Eiropu tirgus apguves tūrē ,VISUS savas firmas 6400 darbinieku,samaksājot 33 miljonus eiro. Uz Parīzi atlidoja 21 lidmašīnu reiss ,bet uz Kannām tika norīkoti papildus ātrvilcienu reisi ,nerunājot par viesnīcu noslodzi ,vietās kur viņi nakšņoja.

  3. vajag normālu kvalitati,ne pussabojājušās zivis rozigā suslā….Vienigā ēdamās ir Kaijai.

Draugiem Facebook Twitter Google+