×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
4. jūnijs, 2015
Drukāt

SIA “Eko paipalas” apstrīdēs PVD lēmumu

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Lai gan Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) izplatījis brīdinājumu neiegādāties SIA “Eko paipalas” ražotās olas tur konstatēto antibiotiku dēļ, uzņēmums lēmumu izņemt produkciju no veikaliem apstrīdēs, aģentūru LETA informēja “Eko paipalu” līdzīpašnieks Boriss Murevičs.

“Esam iesnieguši minētās partijas analīzes neatkarīgā laboratorijā Eiropas Savienībā un divu nedēļu laikā gaidām atzinumu. Uzņēmums pilnībā atbilst visiem ES sertifikātiem un putnu labturībai, līdz ar to ļoti grūti pieļaut iespēju, ka olās nokļuvušas antibiotikas. Protams, var gadīties, ka zināms piemaisījums bijis putnu barībā, neizslēdzam, protams, arī konkurentu darbības,” sacīja uzņēmējs.

Viņš norādīja, ka patlaban fermā tiek turēts 30 000 paipalu un to likvidācijas gadījumā, kā arī pēc tam, kad no veikaliem tiks izņemtas pārdošanā esošās olas, zaudējumi būšot ļoti lieli.

“Patlaban nevaru pateikt, cik lieli zaudējumi var būt. Pēc tam, kad būs lēmums no laboratorijas, plānojam PVD lēmumu apstrīdēt un attiecīgi lemsim par zaudējumu piedziņu,” sacīja uzņēmējs.

Kā ziņots, PVD šodien aicina patērētājus nelietot uzturā “Eko paipalu” ražotās un SIA “Balticovo” izplatītās paipalu olas, jo tajās atklāta antibiotika hloramfenikols, kuru Eiropas Savienībā ir aizliegts lietot produktīvajiem dzīvniekiem.

Brīdinājums attiecas uz paipalu olu partiju ar derīguma termiņu, sākot no šā gada 4. jūnija līdz 31. jūlijam.

PVD atliekvielu kontroles programmas laikā, veicot laboratorisko kontroli, konstatēja, ka paipalu olās atrodas aizliegta viela – hloramfenikols. Lai gan hloramfenikols produkcijā konstatēts nelielos daudzumos, PVD aptur paipalu olu izplatīšanu un iegādātās aicina nelietot pārtikā.

Patērētājus, kuri ir iegādājušies paipalu olas, aicina īpaši pievērst uzmanību marķējumam. Ja marķējumā pie derīguma termiņa ir norādīts burts A, tas nozīmē, ka ražotājs ir SIA “Eko paipalas”. Ar burtiem B un C ir apzīmēti citi ražotāji, kuru produkcijai neatbilstības nav konstatētas.

Uzņēmumiem ir uzdots atsaukt olas no tirdzniecības un veikt to iznīcināšanu. Tiek veikta detalizēta cēloņu noskaidrošana, kā šī viela varēja nokļūt paipalu olās.

Saskaņā ar “Firmas.lv” informāciju SIA “Eko paipalas” reģistrēta 2012. gadā Daugavpils novada Sventes pagastā ar 2800 eiro pamatkapitālu. Uzņēmuma apgrozījums 2014. gadā bija 282 173 eiro salīdzinājumā ar 83 733 eiro iepriekšējā gadā, bet peļņa – 2997 eiro salīdzinājumā ar 21 600 eiro 2013. gadā.

Uzņēmuma īpašnieki ir Evisa Nuka ar 54% kapitāldaļu, kā arī Murevičs un Vasilijs Petrovs ar 23% kapitāldaļu katrs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+