Mobilā versija
-2.1°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
18. decembris, 2015
Drukāt

SIA “Getliņi Eko” atmaksājuši PB izsniegto 7,95 miljonu dolāru kredītu

Foto: LETAFoto: LETA

Getliņu atkritumu šķirošanas rūpnīcas atklāšana.

SIA “Getliņi Eko” šodien veikusi pēdējo maksājumu no 7,95 miljonu ASV dolāru (7,35 miljonu eiro) aizdevuma, kas tika ņemts no Pasaules Bankas pirms 20 gadiem, lai kādreizējo izgāztuvi pārveidotu par videi drošu ekoloģisko poligonu, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvji.

Finansējums tika izmantots, lai novērstu atmosfēras un gruntsūdeņu piesārņojumu poligonā un tā apkaimē, nosegtu vecos atkritumu kalnus, sagatavotu jaunos kalnus pareizai atkritumu noglabāšanai, izveidotu energobloku un sāktu atkritumu gāzu savākšanu tālākai elektroenerģijas ieguvei.

Kopumā poligona atjaunošanā tika ieguldīti apmēram 25 miljoni dolāru (23,12 miljoni eiro), ko veidoja minētais Pasaules Bankas kredīts, Rīgas domes investīcijas, valsts un cits piesaistītais finansējums, kā arī “Getliņi Eko” pašu ieguldījums.

“Pasaules Bankas finansējums bija izšķirošais faktors, kurš noteica poligona pastāvēšanu un attīstību. Tas, ka esam spējuši laikā, bez kavējumiem atmaksāt aizdevumu, apliecina, ka biznesa plāns, attīstības stratēģija un ikgadējie mērķi bija pamatoti un veiksmīgi,” norādīja “Getliņi Eko” valdes priekšsēdētājs Imants Stirāns.

Kā ziņots, “Getliņi Eko” apgrozījums pērn bija 11,9 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Tas ir par 4% vairāk nekā 2013.gadā, kad apgrozījums bija 11,5 miljoni eiro. Tikmēr ievērojami ir sarukusi uzņēmuma peļņa, sasniedzot 15 367 eiro, bet 2013.gadā uzņēmuma peļņa bija 941 178 eiro.

“Getliņi Eko” dibināts 1997.gadā. Tā pamatkapitāls ir 5 995 269 eiro. Uzņēmums pieder Stopiņu novada domei (2,08%) un Rīgas domei (97,92%).

Pievienot komentāru

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+