Mobilā versija
+3.9°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
18. decembris, 2015
Drukāt

SIA “Getliņi Eko” atmaksājuši PB izsniegto 7,95 miljonu dolāru kredītu

Foto: LETAFoto: LETA

Getliņu atkritumu šķirošanas rūpnīcas atklāšana.

SIA “Getliņi Eko” šodien veikusi pēdējo maksājumu no 7,95 miljonu ASV dolāru (7,35 miljonu eiro) aizdevuma, kas tika ņemts no Pasaules Bankas pirms 20 gadiem, lai kādreizējo izgāztuvi pārveidotu par videi drošu ekoloģisko poligonu, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvji.

Finansējums tika izmantots, lai novērstu atmosfēras un gruntsūdeņu piesārņojumu poligonā un tā apkaimē, nosegtu vecos atkritumu kalnus, sagatavotu jaunos kalnus pareizai atkritumu noglabāšanai, izveidotu energobloku un sāktu atkritumu gāzu savākšanu tālākai elektroenerģijas ieguvei.

Kopumā poligona atjaunošanā tika ieguldīti apmēram 25 miljoni dolāru (23,12 miljoni eiro), ko veidoja minētais Pasaules Bankas kredīts, Rīgas domes investīcijas, valsts un cits piesaistītais finansējums, kā arī “Getliņi Eko” pašu ieguldījums.

“Pasaules Bankas finansējums bija izšķirošais faktors, kurš noteica poligona pastāvēšanu un attīstību. Tas, ka esam spējuši laikā, bez kavējumiem atmaksāt aizdevumu, apliecina, ka biznesa plāns, attīstības stratēģija un ikgadējie mērķi bija pamatoti un veiksmīgi,” norādīja “Getliņi Eko” valdes priekšsēdētājs Imants Stirāns.

Kā ziņots, “Getliņi Eko” apgrozījums pērn bija 11,9 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Tas ir par 4% vairāk nekā 2013.gadā, kad apgrozījums bija 11,5 miljoni eiro. Tikmēr ievērojami ir sarukusi uzņēmuma peļņa, sasniedzot 15 367 eiro, bet 2013.gadā uzņēmuma peļņa bija 941 178 eiro.

“Getliņi Eko” dibināts 1997.gadā. Tā pamatkapitāls ir 5 995 269 eiro. Uzņēmums pieder Stopiņu novada domei (2,08%) un Rīgas domei (97,92%).

Pievienot komentāru

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (14)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+