×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
24. septembris, 2016
Drukāt

SIA “Ošukalns” investējusi 1,3 miljonus eiro jaunā asfaltbetona ražotnē

Foto: Osukalns.lvFoto: Osukalns.lv

Investējot 1,3 miljonus eiro, Jēkabpils daudznozaru kompānija SIA “Ošukalns” Salas novada Salas pagasta “Ievlejās” atklājusi jaunu asfaltbetona ražotni, aģentūru LETA informēja SIA “Ošukalns” sabiedrisko attiecību pārstāvji.

SIA “Ošukalns” valdes priekšsēdētājs Aigars Nitišs informē, ka lēmums par jaunas rūpnīcas iegādi tika pieņemts, jo uzņēmums turpina attīstīties un paplašināties un vēlas būt konkurētspējīgāks vienā no savām specializācijām – ceļu būvē. Tā kā uzņēmums aktīvi piedalās publiskajos būvniecības iepirkumos, kuru nolikumos bieži ir prasība piedāvājumā uzrādīt asfaltbetona rūpnīcu, no kuras plānots piegādāt materiālus līgumsaistību izpildei, 2015.gada nogalē īpašnieki pieņēma lēmumu par savas asfaltbetona rūpnīcas iegādi.

Plānošana un dokumentācijas sakārtošana sākās pagājušā gada nogalē, kas bija ilgākais process idejas realizēšanā, savukārt rūpnīcas būvniecība noritēja raiti, daudz īsākā laika posmā. Darbu ražotne sāka jau pirms pāris nedēļām. Rūpnīcas ražošanas jauda ir 160 tonnas asfaltbetona stundā.

Vieta tās būvei izvēlēta bijušā Jēkabpils “Dolomīta” teritorijā, kas gadiem ilgi bija pamesta novārtā un pārvērtusies par sava veida būvgružu izgāztuvi, aizaugusi, piedrazota un nekopta. Patlaban šī teritorija, kas atrodas pie Jēkabpils pilsētas robežas, ir attīrīta no drazām un sakopta, uzbūvēts jauns, moderns objekts.

Lai arī iegādātā asfaltbetona rūpnīca ir lietota, tā ir labā tehniskajā stāvoklī esoša Vācijas ražotāja “Ammann” iekārta. Tā ir atjaunota un komplektēta ar pašreiz modernāko ražošanas vadības sistēmu. Jaunajā asfaltbetona ražotnē strādās desmit darbinieki, divi no tiem jaunā, modernā laboratorijā un astoņi rūpnīcā. Izejmateriāli asfaltbetona ražošanai tiek piegādāti no SIA “Jēkabpils Dolomīts” dolomīta karjera, savukārt granīts tiek iepirkts Zviedrijā.

Jēkabpils daudznozaru kompānija SIA “Ošukalns” pagājušajā gadā strādāja ar stabilu apgrozījumu – 28,55 miljoni eiro. Uzņēmuma peļņa pērn bija 1,59 miljoni eiro.

SIA “Ošukalns” dibināta 1993.gadā Viesītē kā mežizstrādes firma. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 18 504 eiro. Kompānijas darbības virzieni ir mežizstrāde, kokapstrāde, ceļu būve, dabīgo izrakteņu ieguve, nekustamie īpašumi, kravas auto rezerves daļu tirdzniecība un siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošana.

Patlaban “Ošukalna” uzņēmumu grupu veido SIA “Ošukalns celtniecība”, SIA “Jēkabpils dolomīts” un SIA “NDB Timber”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+