×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
17. jūlijs, 2014
Drukāt

Sibīrijā izveidojusies 80 metrus plata bedre (Video) (3)

Foto - Ekrānšāviņš no "YouTube.com"Foto - Ekrānšāviņš no "YouTube.com"

Sibīrija pagaidām nenoskaidrotu iemeslu dēļ izveidojusies 80 metrus plata un ārkārtīgi dziļa bedre. Uz turieni devušies Krievijas Zinātņu akadēmijas centra Arktikas izpētei zinātnieki, lai, pētot augsnes, gaisa un ūdens paraugus, noskaidrot, kā mistiskā bedre, kuras dziļumu vēl nav izdevies izmērīt, pēkšņi izveidojusies.

Izskan vairāki varianti par to, kā šī bedre varēja izveidoties. Daži apskatnieki izteikuši minējumus, ka bedri varētu būt izveidojis kāds meteorīts, kurš ietriecies zemē. Citi teic, ka vainojams pazemes sprādziens, jo nepilnus 30 kilometrus no vietas, kur izveidojusies šī bedre, atrodas Krievijas lielākais dabasgāzes lauks. Savukārt vēl kādi ir pārliecināti, ka šī bedre apliecina – uz mūsu planētas beidzot ieradušies citplanētieši un bedre ir to transporta līdzekļu atstātais nospiedums.

Krievijas televīzijas kanāls “Zvezda” norāda, ka bedres ārmalas esot tumšā krāsā, kas vairākiem zinātniekiem licis domāt, ka tās ir deguma pēdas. Krievijas zinātniece Anna Kurčatova sarunā ar laikrakstu “Siberian Times” norādījusi, ka, iespējams, bedre izveidojusies globālās sasilšanas dēļ. Viņasprāt, ūdens, sāls un gāzes sajaukums radīja pazemes sprādzienu, pēc kura tad arī šī mistiskā bedre izveidojās. “Pirms 10 tūkstošiem gadu šeit veidojās sasalums, ledus sajaucās ar dibenā akumulējušos gāzi un smiltīm. Savukārt, mūžīgajam sasalumam kūstot, radās efekts, kas līdzvērtīgs tikko atkorķēta šampānieša pudeles izlīšanai,” skaidroja Kurčatova, norādot, ka, visticamākais, bedri izveidojis šādi radies pazemes sprādziens.

Ja Krievijas zinātnieces analīze izrādīsies pareiza, tad varētu tikt apdraudēti daudzie gāzes cauruļvadi, kas vijas cauri visam Sibīrijas reģionam, norāda britu laikraksts “The Independent”. Turklāt netālu no bedres esošais gāzes lauks ir vitāli svarīgs, lai Sibīrijas dabasgāze sasniegtu Eiropas patērētājus.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Testam tur izpeldinās tevi, Jūrmala. Un ja būsi labi sasalis, tad liks iekšā pārējos.

  2. Vai kads var iedomaties cik tani bedre var SAMEST ASV PARAZITUS ?!!!
    Daudz ))))
    Un ka vinji stenetu tur MMMMM )
    Kopa ar visiem ROKSHILDIEM !

  3. Vai nevar Pūķinu tur iebāzt?

Draugiem Facebook Twitter Google+