×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
12. maijs, 2015
Drukāt

“Sibīrijā rakstītas vēstules uz bērza tāss” atzīts par vienu no labākajiem muzeju projektiem Eiropā

Foto: Tukuma muzejsFoto: Tukuma muzejs

Eiropas muzeju organizāciju tīkls (NEMO) ir izvēlējies Tukuma muzeja projektu “Sibīrijā rakstītas vēstules uz bērza tāss” kā vienu no Eiropas muzeju paraugprakses labākajiem piemēriem un iekļāvis to brošūrā, aģentūru BNS informēja Tukuma muzeja direktore Agrita Ozola.

Pavisam izvēlēti 22 paraugprakses piemēri, kas atspoguļo kolekciju pieejamību un izglītību, sociālās un ekonomiskās vērtības. Katrs projekts pārstāv vienu Eiropas Savienības valsti, pavēstīja Ozola.

Tukuma muzejā šobrīd glabājas 13 vēstules uz bērza tāss, kas rakstītas GULAG nometnēs vai nometinājuma vietās Sibīrijā laikā no 1941. līdz 1956. gadam.

Vēstules rakstījis Latvijas Centrālās padomes Ventspils grupas vadītājs Voldemārs Mežaks (1914–1985) savai mīļotajai Hermīnei Guds un sūtījis no lēģera Taišetā uz Rīgu. Vēstules Tukuma muzejam dāvinājis viņu dēls.

Ceļojošā izstāde “Sibīrijā rakstītās vēstules uz bērza tāss” izveidota 2010. gadā ar Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes atbalstu, to atklāja Eiropas Parlamenta ēkā Briselē 2010. gada 14. jūnijā. Kopš tā laika izstāde bijusi apskatāma vairākās valstīs. 2009. gadā UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajā reģistrā iekļautas 19 Sibīrijā rakstītas vēstules uz bērza tāss, kas glabājas septiņos Latvijas muzejos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+