Mobilā versija
+18.2°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 20. jūlijs, 2017
22. jūlijs, 2016
Drukāt

Sibīrijas bērni – pa Kurta Fridrihsona izsūtījuma vietām Krievijā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

35 cilvēki šonedēļ pulcējās lidostā “Rīga”, lai, kā katru gadu, dotos vairāk nekā nedēļu garā ceļojumā uz latviešu izsūtījuma vietām. Šoreiz maršruts ved uz Tomsku, Kemerovu, Kalnu Altaju, Barnaulu. Gandrīz visi braucēji bijuši izsūtīti bērnībā, dzimuši Sibīrijā vai ir represēto tuvāki vai tālāki radinieki. Ceļotājiem no Latvijas šogad piepulcējušies daži tālumnieki – ASV un Austrālijas latvieši. Braucēju vidū arī šo rindu autore – ar ieceri veidot vairākas publikācijas laikrakstam “Latvijas Avīze” un žurnālam “Mājas Viesis” par pieredzēto kaimiņvalstī.

Brauciena organizatore, fonda “Sibīrijas bērni” vadītāja režisore Dzintra Geka stāsta, ka maršruts veidots pēc pašu braucēju ierosmes, kas pieskaņota arī viņas radošajiem plāniem – dokumentālās filmas par Kurtu Fridrihsonu filmēšanas vietām. Mākslinieks tā saucamās Franču grupas lietā 1951. gadā tika apcietināts un izsūtīts uz Sibīriju, kur viena no viņa spaidu darbu vietām bija Kuzbasa raktuves Kemerovā.

Grupa ceļos divos autobusos, ceļojuma garums plānots ap 4 tūkstošiem kilometru.

Pievienot komentāru

Sasauc Saeimas ārkārtas sēdi nodokļu reformas likumu izskatīšanai pirmajā lasījumā (2)Saeimas Prezidijs sasauca parlamenta ārkārtas sēdi, kas notiks piektdien, 21.jūlijā, plkst.10, lai izskatītu nodokļu reformas likumus pirmajā lasījumā.
Draugiem Facebook Twitter Google+