Mobilā versija
Brīdinājums -0.1°C
Evija, Raita, Jogita
Piektdiena, 2. decembris, 2016
22. jūlijs, 2016
Drukāt

Sibīrijas bērni – pa Kurta Fridrihsona izsūtījuma vietām Krievijā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

35 cilvēki šonedēļ pulcējās lidostā “Rīga”, lai, kā katru gadu, dotos vairāk nekā nedēļu garā ceļojumā uz latviešu izsūtījuma vietām. Šoreiz maršruts ved uz Tomsku, Kemerovu, Kalnu Altaju, Barnaulu. Gandrīz visi braucēji bijuši izsūtīti bērnībā, dzimuši Sibīrijā vai ir represēto tuvāki vai tālāki radinieki. Ceļotājiem no Latvijas šogad piepulcējušies daži tālumnieki – ASV un Austrālijas latvieši. Braucēju vidū arī šo rindu autore – ar ieceri veidot vairākas publikācijas laikrakstam “Latvijas Avīze” un žurnālam “Mājas Viesis” par pieredzēto kaimiņvalstī.

Brauciena organizatore, fonda “Sibīrijas bērni” vadītāja režisore Dzintra Geka stāsta, ka maršruts veidots pēc pašu braucēju ierosmes, kas pieskaņota arī viņas radošajiem plāniem – dokumentālās filmas par Kurtu Fridrihsonu filmēšanas vietām. Mākslinieks tā saucamās Franču grupas lietā 1951. gadā tika apcietināts un izsūtīts uz Sibīriju, kur viena no viņa spaidu darbu vietām bija Kuzbasa raktuves Kemerovā.

Grupa ceļos divos autobusos, ceļojuma garums plānots ap 4 tūkstošiem kilometru.

Pievienot komentāru

Krīgers jūsmoja par Ušakova kaķiem. Vai viņš ies politikā? (6)"Dusmīgo" Pēteri Krīgeru varētu nomainīt "diplomāts" Egils Baldzēns, taču ir arī citi interesenti
Draugiem Facebook Twitter Google+