×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
28. janvāris, 2013
Drukāt

Sibīrijas ziema Zilupē


"Mistrus Media" publicitātes foto"Mistrus Media" publicitātes foto

Nedēļas nogalē Zilupes novadā uzņemti pirmie kadri Viestura Kairiša spēlfilmai “Melānijas hronika”, kas balstās žurnālistes, rakstnieces, kultūrvēsturnieces un juristes Melānijas Vanagas (1905 – 1997) autobiogrāfijā “Veļupes krastā: 1941 – 1957”.

 

Melāniju Vanagu ar mazo dēlēnu Andreju līdz ar daudziem citiem latviešiem izsūtīja uz Sibīriju 1941. gada 14. jūnijā, un svešumā necilvēcīgos apstākļos tika pavadīti 16 gadi. Topošā filma būs pirmā Latvijā uzņemtā spēlfilma, kas vēstīs par staļinisma represijām un Baltijas tautu deportāciju.

Pirmajā filmēšanas posmā Zilupē uzņemti filmas ziemas kadri īpaši uzbūvētā Sibīrijas ciemata un ēku Tjuhtjehtā atveidojumā. Galvenās lomas atveidošana uzticēta šveiciešu aktrisei Sabīnei Timoteo, kas piedalījās arī pirmo ziemas epizožu filmēšanā kopā ar latviešu aktrisēm Maiju Doveiku, Janu Čivželi un vēl 35 aktieriem no Ludzas un Rīgas. Šajā filmēšanas posmā tika uzņemta aina ar 1942. gada ziemu izsūtījumā un izsūtīto latviešu Ziemassvētku svinību vakaru bargajos Sibīrijas 
apstākļos barakā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+