Šiciem sezonas otrais pjedestāls 0

Andra un Jura Šica divnieku ekipāža sestdien izcīnīja trešo vietu Vācijas trasē Vinterbergā notiekošajā Pasaules kausa izcīņas sestajā posmā kamaniņu sportā, uz goda pjedestāla kāpjot otro reizi šosezon.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Trīskārtējie olimpiskie medaļnieki Šici pēc pirmā brauciena ieņēma ceturto vietu, bet otrajā uzrādīja piekto labāko rezultātu, tomēr ar to bija pietiekami, lai summā pat pakāptos par vienu pozīciju.

Pie piektās uzvaras šosezon tika Pasaules kausa kopvērtējuma līderi Tonijs Egerts un Saša Benekens no Vācijas, kuri summā par 0,108 sekundēm apsteidza savus tautiešus Tobiasu Vendlu un Tobiasu Ārltu, bet Šici zaudēja 0,510 sekundes.

Abas Vācijas ekipāžas pirmās divas vietas ieņēma jau sestajās sacensībās pēc kārtas. Savukārt Šici astoņās šosezon aizvadītajās sacensībās tikai reizi bijuši zemāk par piekto vietu.

Ļoti sekmīgu posmu aizvadīja arī latviešu Oskara Gudramoviča un Pētera Kalniņa ekipāža, kas pēc pirmā brauciena ieņēma sesto vietu, bet devītais rezultāts otrajā braucienā lika atkrist par vienu pozīciju un sacensības noslēgt septītajā vietā. Uzvarētājiem Gudramovičs un Kalniņš zaudēja 0,760 sekundes.

Pēc sešos posmos aizvadītām astoņām sacensībām kopvērtējuma līderi ar 755 punktiem ir Egerts un Benekens, kuriem ar 685 punktiem seko Vendls un Ārlts, bet Šici ar 469 punktiem nostiprinājās augstajā trešajā vietā.

Tikmēr Gudramovičs/Kalniņš, kas aizvadījuši četras sacensības, ar 149 punktiem joprojām atrodas vien 17.pozīcijā.

Vēlāk sestdien plkst.13.10 tiks sākts pirmais brauciens dāmām, bet otrais norisināsies no plkst.14.45.

Latvijas godu šeit aizstāvēs Elīza Tīruma un Ulla Zirne, kura pamatsacensībās iekļuva pēc veiksmīgi aizvadītām Nāciju kausa sacensībām.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc septiņām aizvadītām sacensībām līdere ar 670 punktiem ir vāciete Natālija Geisenbergere, kamēr Tīruma iekrājusi 208 punktus un atrodama 11.pozīcijā. Tikmēr Zirnei ir 23 punkti un dalīta 33.pozīcija, bet punkts mazāk un 35.vieta ir Kendijai Aparjodei. Savukārt Evelīna Alise Mitkus spējusi tikt pie sešiem punktiem, atrazdamās 44.pozīcijā.

Šis Pasaules kausa posms ar kungu un stafetes sacensībām turpināsies svētdien.

Šī posma pirmajā treniņbraucienā smagus kritienus piedzīvoja Kristaps Mauriņš un Artūrs Dārznieks. Pirmajam no viņiem sezona papēža kaula šķembaina lūzuma dēļ ir beigusies, kamēr Dārznieks iedzīvojies smadzeņu satricinājumā, bet gaidāms, ka šosezon viņš vēl piedalīsies sacensībās.

Pirmie trīs Pasaules kausa posmi 2014.gadā norisinājās Ziemeļamerikā, tajos divreiz notiekot arī jaunieviestajām Sprinta kausa sacensībām, kurās gūtie punkti tiek skaitīti Pasaules kausa vērtējumā. Sezona ar vēl sešiem posmiem līdz februāra un marta mijai turpināsies Eiropā, savukārt sezonas svarīgākās sacensības būs pasaules čempionāts, kas 14. un 15.februārī notiks Siguldā.

Pagājušā gada Soču olimpiskajās spēlēs tieši kamaniņu braucēji izcīnīja divas no četrām Latvijas godalgām – Jura un Andra Šicu ekipāža bija trešā labākā divnieku sacensībās, bet Šici kopā ar Elīzu Tīrumu un Mārtiņu Rubeni izcīnīja bronzu arī komandu stafetē.

Savukārt pagājušās sezonas Pasaules kausa kopvērtējumā vīriem Rubenis, Inārs Kivlenieks un Kristaps Mauriņš ierindojās otrajā desmitā, brāļi Šici divnieku sacensībās bija devītie labākie, bet dāmām Elīza Tīruma ierindojās 15.vietā. Stafetes sacensībās Latvija ieņēma kopvērtējuma piekto vietu.

Starpsezonā no Latvijas izlases sportistiem savu karjeru noslēdzis vien pieredzējušais Rubenis, bet viņa vietā vīriešu izlasi papildinājis Riks Kristens Rozītis.

Par Latvijas izlases galveno treneri šosezon kļuvis Kaspars Dumpis, kurš aizstājis ilgus gadus šajā amatā aizvadījušo Pēteri Cīmani.