Foto-LETA

Šiciem trešā vieta PK posmā Altenbergā 0

Latvijas divnieks brāļi Andris un Juris Šici sestdien izcīnīja trešo vietu Vācijas trasē Altenbergā notiekošajās Pasaules kausa izcīņas priekšpēdējā – astotā – posma sacensībās kamaniņu sportā.
Šici labāko trijnieku noslēdza jau pēc pirmā brauciena, taču otro braucienu viņi veica vien par divām sekundes tūkstošdaļām lēnāk, kas ļāva saglabāt savas pozīcijas arī summā.
Par šī posma uzvarētājiem tikmēr tika kronēti vācieši Tobiass Vendls un Tobiass Ārlts, kuri pirms nedēļas Siguldā kļuva par pasaules čempioniem un kuri sestdien Šicus apsteidza par 0,200 sekundēm. Tikmēr otrajā vietā ierindojās citi vācieši Tonijs Egerts un Saša Benekens, kam latvieši summā zaudēja 0,128 sekundes.
Otro braucienu neveiksmīgi veica Latvijas otrā ekipāža ar Oskaru Gudramoviču un Pēteri Kalniņu, kuri pēc pirmā brauciena bija augstajā piektajā vietā. Latviešu divnieks trasē pieļāva vairākas kļūdas, kas otro braucienu lika veikt par aptuveni pussekundi lēnāk un summā ierindoties vien 13.vietā, uzvarētājiem piekāpjoties par 0,983 sekundēm.
Savukārt jaunie Kristens Putins un Kārlis Krišs Matuzels, kuri pēc pirmā brauciena bija 16.pozīcijā, nespēja uzlabot savu stāvokli un šādā vietā ierindojās arī divu braucienu summā. Viņi Vendlam/Ārltam piekāpās par 1,706 sekundēm.
Kopumā sacensībās piedalījās 19 divnieku ekipāžas.
Vēlāk sestdien uz starta stāsies arī kungi, bet Latviju šajās sacensībās pārstāvēs Inārs Kivlenieks, Riks Kristens Rozītis un Artūrs Dārznieks, kuri piektdien veiksmīgi aizvadīja Nāciju kausa izcīņu.
Kā zināms, pirms mēneša viens no Latvijas vadošajiem kamaniņu braucējiem Kristaps Mauriņš piedzīvoja smagu kritienu treniņu laikā un viņam šī sezona jau ir noslēgusies.
Pasaules kausa kopvērtējumā ļoti pārliecinošs līderis ar 705 punktiem joprojām ir iepriekšējo trīs sezonu kopvērtējuma uzvarētājs Fēlikss Lohs no Vācijas, kuram ar 492 punktiem seko Dominiks Fišnallers no Itālijas.
Kivlenieks ar 136 punktiem ieņem 22.vietu, Mauriņš, kuram traumas dēļ šī sezona jau ir beigusies, ar 80 punktiem ieņem 31.vietu, bet Rozītis un Dārznieks ar attiecīgi 79 un 60 punktiem ir 32. un 36.pozīcijā.
Svētdien gaidāmas dāmu sacensības un šosezon jaunieviestais Sprinta kauss.
Kā zināms, savās mājās notikušajā pasaules čempionātā Latvijas sportisti startēja neveiksmīgi, augstāko rezultātu sasniedzot Šiciem, kuri guva sesto vietu.
Pēc Altenbergas posma Pasaules kausa apritē atliks vēl tikai viens etaps, kas pēc nedēļas risināsies olimpiskajā Soču trasē, turklāt tas vienlaicīgi būs arī Eiropas čempionāts.
Pagājušā gada Soču olimpiskajās spēlēs tieši kamaniņu braucēji izcīnīja divas no četrām Latvijas godalgām – Jura un Andra Šicu ekipāža bija trešā labākā divnieku sacensībās, bet Šici kopā ar Elīzu Tīrumu un Mārtiņu Rubeni izcīnīja bronzu arī komandu stafetē.
Savukārt pagājušās sezonas Pasaules kausa kopvērtējumā vīriem Rubenis, Inārs Kivlenieks un Kristaps Mauriņš ierindojās otrajā desmitā, brāļi Šici divnieku sacensībās bija devītie labākie, bet dāmām Elīza Tīruma ierindojās 15.vietā. Stafetes sacensībās Latvija ieņēma kopvērtējuma piekto vietu.
Starpsezonā no Latvijas izlases sportistiem savu karjeru noslēdzis vien pieredzējušais Rubenis, bet viņa vietā vīriešu izlasi papildinājis Riks Kristens Rozītis.
Par Latvijas izlases galveno treneri šosezon kļuvis Kaspars Dumpis, kurš aizstājis ilgus gadus šajā amatā aizvadījušo Pēteri Cīmani.