×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
14. augusts, 2017
Drukāt

Ksenija Sidorova muzicēs Dzintaru koncertzālē

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Šodien plkst. 20 Dzintaru koncertzāle aicina uz šīs vasaras muzikālo pērli – par “akordeona princesi” kronētā virtuozā akordeoniste Ksenija Sidorova un pasaulslavenais diriģents Pāvo Jervi ar Igaunijas festivāla orķestri atskaņos krāšņu programmu, kas veltīta Igaunijas simtgadei un Igaunijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē, LA.lv uzzināja koncertzālē.

Par “akordeona princesi” kronētā Ksenija Sidorova kļuvusi par sava instrumenta vēstnesi pasaulē, pārkāpjot žanru robežas un ar savu meistarību un personības šarmu uzrunājot klausītājus visā pasaulē. 2016.gadā Ksenija parakstīja ekskluzīvu līgumu ar vienu prestižākajām mūzikas ierakstu izdevniecībām “Deutsche Grammmaphon”.

14. augusta koncertā Ksenijas Sidorovas izpildījumā būs iespēja baudīt rietumu pasaulē slavenā igauņu komponista Erki Svena Tīra akordeona koncertu “Prophecy”. Erki Svens Tīrs karjeru sācis kā rokmūziķis, un arī viņa ne gluži demokrātiskie skaņdarbi ir piesātināti ar enerģētisku izteiksmi un organisku intuitīvā un racionālā sintēzi, kas ļauj tos uztvert plašam klausītāju lokam.

Igauņu diriģents Pāvo Jervi ir slavenās Jervi mūziķu dzimtas pārstāvis (tēvs – diriģents Nēme Jervi, māsa – flautiste Marika Jervi, brālis – diriģents Kristjans Jervi.) Pēc 18 dzīves gadiem Tallinā 1980.gadā visa ģimene emigrēja uz ASV, kur Pāvo līdzās sitaminstrumentālista diplomam sasniedza arī sava bērnības sapņa piepildījumu – kļuva par diriģentu. Šobrīd viņš ir viens no ievērojamākajiem savas paaudzes diriģentiem.vas mūzikas festivāla rezidējošais orķestris, kurā muzicē ārzemju kolektīvu vadošie mūziķi un igauņu talanti. 2018. gada janvārī plānota Igaunijas festivāla orķestra koncerttūre pa vairākām Eiropas galvaspilsētām.

Dmitrijs Šostakovičš neapšaubāmi ir viens no dižākajiem 20.gadsimta mūzikas ģēnijiem, kura daiļrade ir skaudra liecība par savu laikmetu un cilvēka traģēdiju tajā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+