Sports
Citi sporta veidi

Šie čaļi nelūzt. Lauris Iecelnieks par Samoilovu un Šmitu0

foto: Facebook

Viņi arī pēc neveiksmīgām izspēlēm un zaudēta seta māk saņemties – tā atzīst pludmales volejbola treneris Lauris Iecelnieks, kura audzēkņi Mihails Samoilovs un Kristaps Šmits Eiropas U-22 čempionātā Jūrmalā sasnieguši finālu.

Pusfinālā Latvijas duets ar 2-1 (21:19, 16:21, 15:11) pārspēja talantīgos krievus Denisu Šekunovu un Dmitriju Veretjuku, kuriem ir attiecīgi 17 un 16 gadi, bet jūlijā jau izdevās paņemt zeltu gan pasaules U-19, gan Eiropas U-20 čempionātā.

“Izšķirošais bija mūsu pieredze un mijiedarbība laukumā. Šie čaļi neielūzt tā, ka nevar dabūt atpakaļ spēlē. Es viņiem ticu un varbūt to arī jūt,” teic Lauris Iecelnieks. “Otrajā setā gribējām visu ātri beigt un novirzījāmies no sava plāna, jo doma bija spēlēt augstāk un ar māņsitieniem, tā vietā mēģināja sist ar spēku dažus centimetrus virs tīkla, bet tas negāja cauri. Krievijas puiši ir talantīgi, tādam vecumam arī pietiekami nosvērti, turklāt parasti viņu jaunie spēlētāji turnīros salūzt, bet šie ne. Ja esam finālā, tad labi, ka pusfinālā bija tieši ar viņiem jāspēlē. Par zaru nevaram sūdzēties, mājas sienas palīdz. Bija gan bažas par ceturtdaļfināla spēli pret Šveices komandu, kurai iepriekš divas reizes bijām zaudējuši – U-20 Eiropas čempionātā cīņā par bronzu, kā arī U-19 pasaules čempionātā pusfinālā. Šoreiz izdevās salds revanšs. Pirms turnīra bija neliels satraukums par Mišu, kurš apslima, bet Kristaps šobrīd ir savā labākajā formā.”

Finālā svētdien 17.00 pretī stāsies Spānijas duets Havjērs Huerta un Alehandro Huerta.

LA.lv