×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
29. septembris, 2013
Drukāt

“Siemens” plāno samazināt 15 000 darba vietas

siemenss59963

Vācijas rūpniecības gigants “Siemens” svētdien paziņojis, ka ražošanas izmaksu samazināšanas nolūkā plāno līdz nākamā gada nogalei likvidēt 15 000 darba vietas – aptuveni 4% no 370 000 darba vietām visā pasaulē, tai skaitā 5000 darba vietas pašā Vācijā.

Tādējādi koncerns, kas ražo plašu izstrādājumu klāstu no rūpniecības iekārtām līdz medicīnas tehnikai, cer ietaupīt kopumā vairāk nekā sešus miljardus eiro (4,2 miljardus latu). Apmēram pusi no šīm darba vietām domāts samazināt jau šogad. Ar arodorganizācijām līdz šim panākta vienošanās par aptuveni pusi no plānotajiem samazinājumiem, žurnālistiem paziņojis “Siemens” pārstāvis.

Jau ziņots, ka jūlija beigās “Siemens” pavēstīja par priekšlaicīgu vadītāja maiņu, tādējādi cenšoties atgūt investoru uzticību, kad tie bija pauduši satraukumu par kompānijas finanšu rādītājiem. Koncerna prezidents Pēters Lēšers, kuram bija paredzēts šajā amatā strādāt vēl četrus gadus, tika nomainīts ar līdzšinējo finanšu direktoru Jozefu Kēzeru.

Stājoties amatā, Kēzers uzsvēra, ka kompānijai nedraud krīze un nav nepieciešama būtiska pārstrukturēšana, tomēr pēdējā laikā tā bijusi “pārāk aizņemta ar sevi un nedaudz zaudējusi peļņas impulsu attiecībā pret konkurentiem”.

Kā tagad norādījis koncerna pārstāvis, samazināšanas plāni nenozīmē, ka minētais skaits darbinieku tiks atlaisti piespiedu kārtā. “Siemens” cer, ka šīs reformas izdosies panākt gan uz to darbinieku rēķina, kuriem jādodas pensijā vai kuri plāno aiziet no šā darba brīvprātīgā kārtā, gan, pārceļot daļu darbinieku uz citām struktūrvienībām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+