Pasaulē
Eiropa

“Siemens” sašaurina darbību Krievijā pēc turbīnu piegādes Krimā2

Vācijas rūpniecības konglomerāts “Siemens” piektdien paziņoja, ka sašaurinās savu darbību Krievijā pēc tam, kad tika apstiprināts, ka “Siemens” pārdotās gāzes turbīnas Krievijas kompānijas nosūtīja uz anektēto Ukrainas Krimas pussalu, tādējādi pārkāpjot starptautiskās sankcijas.

“Visas četras gāzes turbīnas, kas tika piegādātas 2016.gada vasarā (..), kopš tā laika ir uz vietas pārveidotas un nelegāli pārvietotas uz Krimu,” paziņoja “Siemens”.

Pēc tam, kad Krievija 2014.gadā anektēja Ukrainas Krimas pussalu, Eiropas Savienības sankcijas liedz Krimai piegādāt enerģētikas tehnoloģijas. Minhenē bāzētā kompānija “Siemens” paziņoja, ka iesaldēs enerģijas ražošanas aprīkojuma piegādes Krievijas valsts kontrolētiem klientiem. Tā arī pārdos savas mazākuma akcijas Krievijas kompānijā “Interautomatika”, kas pārdod elektrostaciju kontroles sistēmas. Turklāt “Siemens” lauzīs licences līgumu par enerģijas ražošanas aprīkojumu, kas noslēgts ar Krievijas kompānijām.

“”Siemens” ievieš papildu kontroles režīmu, kas būtiski pārsniedz juridiski prasīto,” norādīts kompānijas izplatītajā paziņojumā.

Jauni gāzes enerģētikas projekti Krievijā tiks īstenoti tikai ar “Siemens” kontrolētu kompāniju starpniecību, lai nodrošinātu “”Siemens” kontrolētas piegādes un uzstādīšanu”, ko ārvalstīs uzraudzītu “Siemens personāls,” piebilsts paziņojumā.

Pirms nepilnām divām nedēļām “Siemens” apstiprināja, ka divas turbīnas ir nogādātas Krimā, bet pēc tam kompānija informēja, ka ir sākta tiesvedība pret personām, kas atbildīgas par tādu rīcību.

Turbīnas sākotnēji tika piegādātas spēkstacijas projektam Tamaņā, Krasnodaras novadā Krievijas dienvidos, kuru no Krimas šķir vien dažus kilometrus garš ūdens ceļš. Pēc tam šīs turbīnas aizvestas uz Krimu.

Vācijas kancleres Angelas Merkeles preses pārstāvis Štefens Zeiberts pagājušajā nedēļā aicināja “Siemens” publiskot detalizētāku informāciju par sankciju pārkāpumu, turbīnu piegādi Krimā raksturojot kā “ievērojamu un pilnīgi nepieņemamu”.

LA.lv