×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
11. novembris, 2014
Drukāt

Ja vīrs nevēlas dalīties ar ienākumiem no pārdotā meža

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Ar vīru jau vairākus gadus dzīvojam šķirti, bet oficiāli tas nav nokārtots. Uz vīra vārda reģistrēta zemnieku saimniecība, ir zeme un mežs īpašumā. Zemesgrāmatā kā kopīpašums tie nav reģistrēti. Šogad vīrs pārdeva mežu. Vai man, likumīgai sievai, ir tiesības uz daļu no pārdotā meža ienākumiem? Labprātīgi viņš nevēlas dalīties. Vai man jāvēršas tiesā? VALENTĪNA KRĀSLAVAS NOVADĀ

Precīzi atbildēt, vai jums pienākas daļa no pārdotā meža īpašuma vai ne, var tikai tad, ja zināms, kad un kā šis īpašums iegūts. Ja vīrs īpašumu ieguvis pirms laulības vai laikā, kad dzīvojāt šķirti, vai arī laulības laikā saņēmis mantojumā vai dāvinājumā, tas jāuzskata par viņa atsevišķu īpašumu. Ja tādā gadījumā iesniegsiet prasību tiesā, piemēram, par darījuma atcelšanu vai pirkuma summas daļas piedziņu no vīra, visticamāk, jūsu prasību noraidīs.

Taču, ja īpašums iegādāts laulības laikā (kad nedzīvojāt šķirti) un vīrs to pārdevis bez jūsu piekrišanas (piekrišana jādod, to noformējot pie zvērināta notāra), varat iesniegt tiesā prasības pieteikumu par darījuma atcelšanu vai pieprasīt daļu no summas, ko vīrs saņēmis.

KONSULTĒJUSI JURISTE KRISTĪNE KRĒSLIŅA

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+