Mobilā versija
+7.2°C
Eiženija, Ženija
Svētdiena, 26. marts, 2017
1. maijs, 2014
Drukāt

Sievas slimība biežāk noved pie šķiršanās (2)

Foto: © Kurhan - Fotolia.comFoto: © Kurhan - Fotolia.com

Jauns pētījums liecina: vecumā pēc 50 gadiem, nopietni saslimstot sievai, pāra šķiršanās risks ievērojami pieaug, kamēr vīra slimības gadījumā tā nenotiek, raksta portāls livescience.com.

Zinātnieki pievērsa uzmanību tam, kā laulību ietekmē četras nopietnas slimību grupas: vēzis, sirds slimības, plaušu slimības un insults. Izpētot 2717 laulības, kuras 20 gadu laikā skārusi kāda no šīm slimībām, viņi secināja: ka 31 procentā gadījumu laulība, kurā viens no partneriem bija saslimis, izjuka, pārsvarā – tieši pēc sievas saslimšanas.

Amēlija Karrakera no Mičiganas Sociālo pētījumu institūta portālam livescience.com norāda – pētījuma mērķis nav bijis izpētīt, kurš iesniedz šķiršanās pieteikumu, tas arī nevērtēja iemeslus, kādēļ tieši sievas slimības gadījumā risks laulībai ir lielāks, taču viņa minēja: “Iespējams, sievai saslimstot, viņa jūt, ka vīrs nespēj pilnvērtīgi uzņemties aprūpi, tādēļ labprātāk paļaujas uz draugiem un ģimeni.”

Pētniece arī norādīja – tā kā vecuma grupā virs 50 gadiem sieviešu ir vairāk nekā vīriešu, šķirtajiem vīriem ir labākas iespējas atrast citu dzīves partneri.

Karrakera arī uzskata, ka šim slimību aspektam jāpievērš uzmanība valsts politikas veidotājiem, jo, paliekot bez atbalsta laulībā, saslimušajām sievietēm var būt nepieciešama aprūpe, kuras izmaksas nesedz ne valsts veselības budžets, ne arī apdrošinātāji.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. audzinati viriesi vel nav gatavi kalpot vai izpalidzet citiem, itseviski majas darbos…. tas galu gala ir sieviesu darbs un ja tas sievietis vairs nav uzdevumu augstumos, kam tas der, to jamet mala.

  2. Vienkārši sievietēm vairāk attīstīta uzticības un pienākuma sajūta.

Jaunās sezonas topā - "oversize" blūzes. Kā tās valkāt, iesaka Indra SalcevičaJauno pavasara sezonu sagaidot, stilisti iesaka garderobē iekļaut apjomīgas blūzes un kreklus.
Rallija atkarīgās ar puķaino mašīnu - Vineta Ervalde un Līga Stirna (1)"Pirksti gaisā un visiem večiem tūlīt parādīsim, kur ir viņu vieta! Ja kāda sieviete ar tādu domu startē rallijā, viņas tiešām žēl," saka autosportiste Līga Stirna.
Draugiem Facebook Twitter Google+