Mobilā versija
Brīdinājums +7.1°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
9. marts, 2014
Drukāt

Sieviešu dienā daudz alkohola reibumā gūtu traumu

Foto-LETAFoto-LETA

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD) pagājušā diennaktī, kad daudzviet Latvijā svinēta Starptautiskā sieviešu diena, pieaudzis darba apjoms.

Mediķi saņēmuši 1209 izsaukumus, no kuriem salīdzinoši liels skaits, 246 gadījumi, saistīti ar dažādām traumām. NMPD pārstāve Ilze Bukša aģentūrai LETA pastāstīja, ka lielākā daļa traumu nav bijušas smagas – tās saistītas ar svētku svinēšanu un atpūšanos alkohola reibumā. Iereibuši svinētāji guvuši ķermeņa sasitumus, galvas traumas.

Tomēr vairāki cilvēki guvuši nopietnas traumas arī darba laikā. Vidzemē kāds 77 gadus vecs vīrietis, strādājot mežā, nokritis no šķeldotāja. Krītot no aptuveni trīs metru augstuma, vīrietis piezemējies uz abām kājām un tās salauzis. Sirmgalvis ar lauztām kājām nogādāts slimnīcā.

Latgalē kāds 31 gadu vecs vīrietis, strādājot darba vietā, kokapstrādes uzņēmumā, paklupis, kā rezultātā viņa kāja iekļuvusi transportierī. Vīrietis guvis nopietnu kājas traumu – viņš ar pēdas kaula lūzumu nogādāts slimnīcā.

Savukārt Kurzemē 48 gadus vecs vīrietis, nejauši sajaucot medikamentus, mutē ielicis kālija permanganāta graudiņus jeb tā sauktos zilos graudiņus. Viņš guvis mutes dobuma gļotādu ķīmisku apdegumu un nonācis slimnīcā.

Zemgalē mediķu palīdzība bijusi nepieciešama kādam 13 gadus vecam pusaudzim, kuram radušies uzvedības traucējumi un citi simptomi. Puika sākotnēji atteicies stāstīt, kas noticis, bet, kad ieradušies mediķi, atzinies, ka ar vairākiem citiem lielākiem pusaudžiem smēķējis tā dēvētās “legālās” narkotikas. Zēns psihotropo vielu ietekmē nogādāts slimnīcā.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+