×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
7. marts, 2013
Drukāt

Sieviešu dienas romantika kopā ar Megiju Reiliju


Publicitātes fotoPublicitātes foto

8. martā, kad daudzviet pasaulē atzīmē Starptautisko sieviešu dienu, Ventspils teātra namā “Jūras vārti” viesosies unikāli sievišķīgās balss īpašniece – pazīstamā angļu dziedātāja Megija Reilija. Koncerta apmeklētājus gaida nedaudz sentimentāls baudījums svētku noskaņā.


 

Skotu izcelsmes dziedātāja, kuras balsi arvien mēdz salīdzināt ar eņģeļu gavilēm, lielāko popularitāti popmūzikas laukā ieguva 80. gadu vidū un 90. gadu sākumā. Sākotnēji mūzikas pasaulē Megijas Reilijas (56) vārds kļuva plaši pazīstams, pateicoties veiksmīgai sadarbībai ar komponistu un taustiņinstrumentālistu Maiku Oldfīldu. Par spīti tam, ka dziedātājas un komponista savienība izira, joprojām daudzu raidstaciju pamatrepertuārā ir gan Megijas dziedātā “Get To France”, gan romantiskā “Moonlight shadow”, kā arī grāvējs “Family Man” – dziesma, kas tās izpildītājai 1984. gadā atnesa ASCAP (Amerikas komponistu, autoru un izdevēju biedrības) balvu.

M. Reilijas interese par mūziku aizsākās jau bērnībā, kad mazā Megija bieži apmeklēja tēva koncertus – viņš tolaik muzicēja kādā grupā Skotijā. Nopietnu mūziķes karjeru Reilija uzsāka 70. gadu sākumā kopā ar skotu fankroka grupu “Cado Belle”. Pēc slavas lauriem, kas plūkti kopā ar M. Oldfīldu, Reilija nodibināja ģimeni, bet pēcāk – uzsāka solo karjeru. 1992. gadā iznāca dziedātājas un dziesmu autores pirmais ieraksts no turpmāk sekojošo desmit soloalbumu sērijas – “Echoes”. Popmūzikas vēstures annālēs iekļuvis gan šīs plates kaismīgais grāvējs “Everytime we Touch”, arī pazīstamās dziesmas “Wait” un “Tears in the Rain”.

Jāteic, ka jau ilgāku laiku dziedātāja atstājusi aiz muguras popmūzikas formātu, patlaban viņu daudz vairāk interesē folkmūzika, īpaši – skotu un angļu tautas mūzika, kuras ietekmē top arī pašas Megijas dziesmas. Jau 1996. gadā viņa sadarbojās ar somu folkmūzikas grupu “Vaartina” (folkmūzikas ietekmes dzirdamas albumā “Rowan”, 2006).

Pērn dziedātāja devās plašā akustiskā koncertturnejā Vācijā un Skandināvijā. Gada beigās tika pabeigts dziedātājas topošā albuma “Silver on the Tree”, ieraksts. Albums, kas arī tapis tautas mūzikas ietekmē, klajā nāks pavasarī. Līdz šim ar panākumiem gaidāmā albuma kompozīcijas izskanējušas dzīvajā izpildījumā festivālā “Celtic Connections” Glāzgovā, kur Reilijas dziedājumā bija manāmas ķeltu kultūras ietekmes.

Latvijā M. Reilija viesosies atkārtoti – viņas neaizmirstamo balsi un priekšnesumu baudījām arī 1999. gadā toreizējās “Latvijas ierakstu kompāniju gada balvas ’98” piešķiršanas ceremonijā. Ventspilī skanēs gan dziedātājas pazīstamās dziesmas, gan mazāk dzirdētas kompozīcijas.

 

VARBŪT NODER

Koncerta sākums – 20.00

Biļetes t/n “Jūras vārti” un “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena – Ls 7

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+