×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
12. novembris, 2012
Drukāt

Sieviešu koris “Minjona” uzvarējis koru meistarsacīkstēs Ķīnā

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Universitātes sieviešu koris “Minjona” diriģenta Romāna Vanaga vadībā svētdien Ķīnā notikušajās koru meistarsacīkstēs izcīnījis augstāko iespējamo apbalvojumu – Platīna medaļu, aģentūrai BNS pavēstīja nodibinājuma “Rīga 2014” pārstāve Renāte Franke.

Par uzvaru 1.Sjinhaja godalgas starptautiskajās koru meistarsacīkstēs (“1st Xinghai Prize International Choir Championships”) koris saņems 500 eiro naudas balvu.

Vanags norādījis, ka platīna godalga ir augstāka par ierasto zeltu un tā izveidota speciāli šim konkursam, jo visi aicinātie kori spēj dziedāt “zelta līmenī”. Koris otrdien dziedās preses konferencē visiem lielākajiem Ķīnas medijiem.

Sieviešu koris “Minjona” no 8. līdz 14.novembrim viesojas Ķīnā, lai piedalītos koru meistarsacīkstēs un sniegtu paraugstundas un apmācību latviešu kordziedāšanā tam speciāli rīkotajā simpozijā. Koris vēlas iepazīstināt pasākuma dalībniekus ar latviešu kordziedāšanas tradīcijām un Rīgu kā nākamo Pasaules koru olimpiādes norises vietu.

“Koris pilda arī sava veida vēstnieka uzdevumu, aicinot meistarsacīkšu dalībniekus pieteikties dalībai nākamajā Pasaules koru olimpiādē, kas notiks Rīgā 2014.gadā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas ietvaros,” uzsvēra Franke.

Koris “Minjona” izveidots 1975.gadā, lai bagātinātu Latvijas Universitātes kultūras dzīvi un veicinātu augstskolas atpazīstamību.

Pasaules koru olimpiāde ir lielākais starptautiskais koru pasākums pasaulē un tiek dēvēts par kordziedāšanas olimpiskajām spēlēm. Pasaules koru olimpiāde tiek rīkota katru otro gadu, un nākamā olimpiāde notiks Rīgā 2014.gadā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada ietvaros. Pasaules koru olimpiādes Rīgā organizētājs ir nodibinājums “Rīga 2014”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+