×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
23. janvāris, 2017
Drukāt

Sieviešu solidaritātes gājiens izraisa kaismīgas diskusijas soctīklos (2)

Pievienojoties starptautiskai iniciatīvai, Vecrīgā, no Poļu gātes līdz Brīvības piemineklim, norisinās sieviešu solidaritātes gājiens par sieviešu tiesībām.Pievienojoties starptautiskai iniciatīvai, Vecrīgā, no Poļu gātes līdz Brīvības piemineklim, norisinās sieviešu solidaritātes gājiens par sieviešu tiesībām.

Rīgā sestdien notikušais sieviešu solidaritātes gājiens par sieviešu tiesībām pulcēja vismaz 200 cilvēku, aģentūrai LETA pastāstīja pasākuma pārstāve Lolita Tomsone.

Viņa norādīja, ka pasākums bija izdevies un tas pulcēja gan vietējos, gan ārzemniekus – kopumā vismaz 200 cilvēku, kuri nesa plakātus un bija piesprauduši īpašas uzlīmes. Gājiens notika no Poļu gātes Vecrīgā līdz Brīvības piemineklim.

Līdzīgi gājieni, lai aktualizētu sieviešu tiesību jautājumus, notika daudzviet pasaulē. Ne visiem tvitera lietotājiem ir skaidrs, kāpēc šāds pasākums bija nepieciešams un par kādām pārmaiņām iestājas pasākuma dalībnieki.

Mediķis Mārtiņš Kapickis apšauba pasākuma vajadzību.

Sieviešu solidaritātes gājiens. Katrs šāds protests prezumē, ka tiesības likumdošanā netiek ievērotas. Tiešām? lsm.lv/lv/raksts/latv…
Sun Jan 22 09:50:13 +0000 2017

Gājiena būtību cenšas noskaidrot arī reklāmas nozares speciālists Edijs Majors.

Par ko bija sieviešu gājiens? Par asprātīgāko plakātu? Bet nopietni – es nesapratu tēmu, cīņu, izaicinājumu. Kā LV izpaužas nevienlīdzība?
Sun Jan 22 08:18:25 +0000 2017

Apjukusi ir tvitera lietotāja “Debora”.

Pārsteigta noraugos solidaritātes gājienā. Ar ko un kāpēc kundzes solidarizējas? Un..kas kundzēm spiež un neļauj mierā dzīvot? #neizpratne
Sat Jan 21 11:08:09 +0000 2017

Māksliniece Ilze Jaunberga atgādina par jaunā ASV prezidenta Donalda Trampa izteikumiem.

@S_Simplicitas traki, kad pilnīgi neseko pasaulē notiekošajam. Tas drīz vien var sāpīgi skart pašu. Nu palasiet vien, ko Tramps sarunājis
Sat Jan 21 11:25:40 +0000 2017

“Debora” skeptiski vērtē pasākuma mērķi. 
@IlzeJaunberga ā,un dāmas ar ,atvainojos protams,bērnišķīgi muļķìgiem plakātiņiem mainīs kaut ko:) jauki.
Sat Jan 21 11:46:28 +0000 2017

Studente Anna Ulla Rone norāda uz problēmām sieviešu tiesību jautājumos Latvijā.

@spigana olšūnu ziedošana – aizliegta, kad vīrs sievu dauza pret sienu, policija nereaģē, fanātiķi asoc. ģimene ir saeima katru otro dienu.

Teikto papildina režisore un prozaiķe Kristīne Želve.

@spigana @AnnaUlla nabadzībai Latvijā ir sievietes seja. LV ir ĻOTI daudz ko darīt sieviešu tiesību jautājumā.
Sat Jan 21 12:07:12 +0000 2017

Tvitera lietotāja Krista priecājas, ka gājienā piedalījušies arī vīrieši.

Paldies visiem vīriešiem, kas piedalījās sieviešu gājienā! Bez jums mums tas nebūtu izdevies!

Finansiste un sabiedriskā aktīviste Kristina Blumberga pieļauj, ka pasākuma dalībnieki saņēmuši naudu par piedalīšanos gājienā.

@EdijsMajors izskatās, LV sieviešu gājiens bija par naudu,proti,kāds samaksāja un kāds gāja gājienā

Ar pārdomām pēc sieviešu solidaritātes gājienu dalās bloga Cehs.lv autors Toms Lūsis.

Mūžīgā čīkstēšana par sieviešu diskrimināciju rada vēlmi tiešām sākt viņas intensīvi un mērķtiecīgi diskriminēt.

;

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Skumji, ka laiks ir apmetis kūleni, un mēs esam tieši tai pat vietā kā 19.\ 20.gadsimtu mijā… Skatīt bezmaksas izstādi “Atskaņas” jaunajā Nacionālās bibliotēkas ēkā. Grūti noticēt, ka cilvēki – gan vājā, gan stiprā dzimuma pārstāvji var kā līdz šim stūrgalvīgi turpināt noliegt sievietes būtības vienreizīgumu (unikālums), autentiskumu jeb īstumu, patiesumu un līdzvērtīgumu vīrietim jaunu domu, ideju, matērijas un visbeidzot jaunas dzīvības radīšanā, kā arī līdzatbildībā par nākošās paaudzes fizisku un morālu dzīvotspēju. Un katra divu viena vai pretējā dzimuma pārstāvju sastapšanās, kopbūšana un sadarbība (kā šie divi indivīdi savā kopdzīvē tiek ar ik dienas paveicamo darba soli galā) ir brīnums un paliks citiem mistērija, kas nav publiski apspriežama, pie kauna staba piesitama un nosodāma. Sabiedrība, izvairoties no cieņas un sapratnes pilnas attieksmes izrādīšanas pret sievieti un sievietes vai nu kā mātes un darbīgas saimnieces, un\vai kā radošas personības pieņemšanas (akceptēšanas), vienalga vai tas notiek darbā vai mājās, atklāj savu patiesi neiecietīgo slēpto iedabu. Tad nav jābrīnās kā piepeši no plaukta nokritušiem, ka vīrietis sistemātiski paceļ roku pret sievieti, ka īpaši vientuļas pusmūža sievietes tiek bez sirdsapziņas pārmetumiem ļaunprātīgi izmantotas, t.i. valsts viņas nodarbina par pusvelti, privātie cirpēji par baltu velti (jo redz’ – viņām nav ģimenes, bērnu, – aizmirstot tikai, ka vienīgais, kas šīm sievietēm ir, ir viņu brīvība). Šeit ir runa par sievietes pašas apzināti izvēlētās dzīves stila un veida pieņemšanu sabiedrībā. Sievietes neapšauba un nepretendē uz, vēsturiski ieņemto, fiziskā vai garīgā pārākuma (spēks vai kompetence) piekritīgo vīrieša kā stiprā dzimuma vietu un lomu ne ģimenē, ne arī plašākā sabiedrībā, protams ar izņēmumiem, kādi ir sastopami jebkurā kompetences un izkoptu garīgo un fizisko spēju, un talantu jomā un, kas ir arī attiecīgi novērtējams gan materiāli, gan morāli, neatkarīgi no tā – vai tas ir vīrietis vai sieviete! Modernās dzīves varbūt pat pārlieku straujais temps un arvien augstāku sasniegumu un lielāku panākumu spiediens visās cilvēka dzīves jomās prasa no mums labas komunikācijas (sazināšanās) prasmes un domāšanas elastīgumu, lokanumu t.i. spēju sadarboties. Tas nebūs pārvarams cilvēkiem ar sastingušiem, ierūsējušiem, savu laiku nokalpojušiem uzskatiem. Jaunais laiks vienkārši aizstums vecās domāšanas atliekas un piespiedīs mūs mainīties, gribēsim vai nē!!

  2. Viss lieki un nevajadzīgi…! Jūs esat apspiestas, diskriminētas ?Beidziet !Domājiet ar savām galvām ,ne klausaties to cilvēku propagandu ,kam viņa vajadzīga. Man kauns par Jums ”Latvijas varones ”.

Draugiem Facebook Twitter Google+