Latvijā
Sabiedrība

Sieviete gūst plašus ķermeņa apdegumus, iekrītot katlā ar ievārījumu0

Foto-Madlen/Shutterstock

Vakar Kurzemē 74 gadus veca sieviete, saimniekojot savās mājās, paklupa un iekrita katlā ar karstu ievārījumu, aģentūrai LETA pavēstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Arita Rudzīte.

Mediķi sievieti nogādāja slimnīcā ar plašiem ķermeņa apdegumiem. Sieviete guva pēdu, vēdera un gūžas termiskus apdegumus.

Vakar mediķu palīdzība bija nepieciešama arī sešiem cilvēkiem vecumā no 27 līdz 76 gadiem, kuri slimnīcā tika nogādāt ar dzīvībai un veselībai bīstamu alerģisku reakciju pēc kukaiņu dzēlieniem. Piemēram, Zemgalē 64 gadus vecu vīrieti mežā sadzēla vairāki irši, bet Rīgā 32 gadus vecu vīrieti, pļaujot zāli, sadzēla lapsenes.

Vienlaikus 27 gadus vecu sievieti Pierīgā un 33 gadus vecu vīrieti Vidzemē lapsenes sadzēla mutē. Abi nebija pamanījuši dzērienā iekļuvušos kukaiņus. Sieviete un vīrietis pēc neatliekamās medicīniskās palīdzības saņemšanas tika nogādāti slimnīcā ar nopietnu alerģisku reakciju.

Tāpat vakar Vidzemē 69 gadus vecai sievietei dārzā, ejot pa taciņu, potītē iekoda čūska. Arī viņa tika nogādāta slimnīcā tālākas palīdzības saņemšanai.

Jau ziņots, ka kopumā aizvadītās diennakts laikā NMPD mediķi devās uz 1012 izsaukumu, no kuriem 196 bija saistīti ar dažāda veida traumām un negadījumiem.

LA.lv