Mobilā versija
+14.5°C
Jānis
Sestdiena, 24. jūnijs, 2017
30. aprīlis, 2014
Drukāt

Sieviete konkurentes nosaka pēc ožas (1)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Pētnieki veica eksperimentu, sadalot 18 – 21 gadu vecas sievietes divās grupās. Vienai grupai sporta krekliņi bija jāvalkā 13. – 15. menstruālā cikla dienas (proti, periodu, kad viņas ar vislielāko varbūtību var ieņemt bērnu), otrai no 20. līdz 22. cikla dienai (kad fertilitāte ir attiecīgi zema). Šā eksperimenta laikā sievietēm bija jāatsakās no smēķēšanas, seksa un izteikta aromāta smaržu, dezodorantu, gēlu un šampūnu lietošanas, kā arī no ēdiena, kam raksturīgas specifiskas smaržas, raksta žurnāls “Planētas Noslēpumi”.

Vēlāk pētnieki aicināja citas dalībnieces, kuras neko nezināja par eksperimenta nosacījumiem, apostīt savāktos apģērba gabalus un kaut ko pastāstīt par to īpašniekiem. Gan pirms, gan pēc šīs pārbaudes sievietēm noņēma asins analīzes, lai varētu noteikt hormona testosterona līmeni. Un, izrādās, tikai ieelpojot svešu aromātu, sievietes, pašas to neapzinoties, spēja noteikt sporta krekliņus valkājušo sieviešu fertilitāti. Proti, ja viena sieviete saoda ieņemšanai gatavas sievietes smaržu, tad viņas asinīs palielinājās hormona saturs. Un otrādi.

Pētniekiem jau bija labi zināms, ka testosterons ietekmē uzvedību un ir saistīts ar agresivitāti un sāncensības gara atraisīšanos. Tagad tas ļāvis konstatēt, ka tās sievietes, kuras sajutušas ovulāciju smaržu, kļūst ievērojami naidīgākas, viņās atmostas sāncensības gars. Turklāt ovulācija cilvēkus ietekmē krietni vien spēcīgāk, nekā pieņemts uzskatīt.

Citos pētījumos savukārt konstatēts, ka arī attiecībā uz vīriešiem kā potenciālajiem dzīves biedriem sievietes, pašas to lāgā neapzinoties, galvenokārt orientējas pēc viņu sviedru smaržas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pēc vīriešu smaržas, ha! es iekritu. Viņš lietoja labu odekolonu, kas mani suģestēja, bet, kad pēc ilgāka laika to pārtrauca lietot, es viņu fiziski vairs nevēlējos, viņa patiesais aromāts mani atbaidīja.

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+