×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
21. augusts, 2014
Drukāt

Sieviete nonāk slimnīcā pēc saindēšanās ar tvana gāzi

Foto - LETAFoto - LETA

Šonedēļ Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Toksikoloģijas un sepses klīnikā tika stacionēta sieviete, kura saindējās ar tvana gāzi pēc tam, kad mājā, iestājoties vēsākam laikam, bija ieslēgta autonomā apkures sistēma, portālu LA.lv informēja RAKUS sabiedrisko attiecību speciāliste Inguna Potetinova.

Anesteziologs – reanimatologs Roberts Stašinskis komentē: “Sākas apkures sezona, līdz ar to, ņemot vērā iepriekšējo gadu statistiku, prognozējam, ka pacientu, kuri ir saindējušies ar tvana gāzi, skaits Toksikoloģijas un sepses klīnikā tikai pieaugs. Atskatoties vidēji gada laikā tādi ir ap simts. Diemžēl Latvijā visvairāk mirušo akūtas saindēšanās dēļ ir tieši no tvana gāzes, tāpēc tā ir liela un nopietna problēma.”

R. Stašinskis norāda, ka vairumā gadījumu šādas saindēšanās apstākļi ir saistīti ar ugunsgrēkiem, tomēr regulāri ir situācijas, kad galvenās aizdomas krīt uz autonomajām apkures sistēmām: “Nereti tie ir gāzes apkuras katli, no kuriem nenoskaidrotu iemeslu dēļ dzīvoklī ieplūst tvana gāze, kā rezultātā cilvēki saindējas.”

Ārsts atgādina, ka tvanam, kas ir indīga un toksiska gāze, nav ne smakas, ne krāsas, ne garšas, tāpēc pamanīt tā klātbūtni bez īpašiem detektoriem praktiski nav iespējams. Pirmie simptomi var būt galvassāpes, nogurums, slikta dūša, vemšana un caureja, ko cilvēki biežāk asociē ar kādu citu problēmu. Tāpēc īpaši svarīgi veikt regulāras apkures sistēmas pārbaudes, to uzticot tikai sertificētiem meistariem, lai neriskētu ar savu dzīvību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+