Mobilā versija
+9.0°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
21. augusts, 2014
Drukāt

Sieviete nonāk slimnīcā pēc saindēšanās ar tvana gāzi

Foto - LETAFoto - LETA

Šonedēļ Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Toksikoloģijas un sepses klīnikā tika stacionēta sieviete, kura saindējās ar tvana gāzi pēc tam, kad mājā, iestājoties vēsākam laikam, bija ieslēgta autonomā apkures sistēma, portālu LA.lv informēja RAKUS sabiedrisko attiecību speciāliste Inguna Potetinova.

Anesteziologs – reanimatologs Roberts Stašinskis komentē: “Sākas apkures sezona, līdz ar to, ņemot vērā iepriekšējo gadu statistiku, prognozējam, ka pacientu, kuri ir saindējušies ar tvana gāzi, skaits Toksikoloģijas un sepses klīnikā tikai pieaugs. Atskatoties vidēji gada laikā tādi ir ap simts. Diemžēl Latvijā visvairāk mirušo akūtas saindēšanās dēļ ir tieši no tvana gāzes, tāpēc tā ir liela un nopietna problēma.”

R. Stašinskis norāda, ka vairumā gadījumu šādas saindēšanās apstākļi ir saistīti ar ugunsgrēkiem, tomēr regulāri ir situācijas, kad galvenās aizdomas krīt uz autonomajām apkures sistēmām: “Nereti tie ir gāzes apkuras katli, no kuriem nenoskaidrotu iemeslu dēļ dzīvoklī ieplūst tvana gāze, kā rezultātā cilvēki saindējas.”

Ārsts atgādina, ka tvanam, kas ir indīga un toksiska gāze, nav ne smakas, ne krāsas, ne garšas, tāpēc pamanīt tā klātbūtni bez īpašiem detektoriem praktiski nav iespējams. Pirmie simptomi var būt galvassāpes, nogurums, slikta dūša, vemšana un caureja, ko cilvēki biežāk asociē ar kādu citu problēmu. Tāpēc īpaši svarīgi veikt regulāras apkures sistēmas pārbaudes, to uzticot tikai sertificētiem meistariem, lai neriskētu ar savu dzīvību.

Pievienot komentāru

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+