Apbrīno

Sievietes aste 16

Publicitātes foto

Saņēmis īpašo Žūrijas balvu šā gada Karlovi Varu kinofestivālā, jaunais krievu režisors Ivans Tverdovskis var gavilēt – viņa otrā pilnmetrāžas filma “Zooloģija” atzīta par vienu no interesantākajiem autorkino notikumiem ne tikai Krievijā.

“Zooloģija” izrādīta Soču, Cīrihes, Čikāgas, Filadelfijas un Karlovi Varu kinofestivālos, saņemot vairākas balvas, un Rīgas Starptautiskajā kinofestivālā tā ieguva Jauniešu žūrijas balvu, kā arīdzan kinoteātra “Splendid Palace” skatītāju simpātijas. Ar novembra vidu sākas tās īstais ceļš pie skatītājiem, jo filma beidzot nonākusi repertuārā.

Tās galvenā varone ir piecdesmitgadniece Nataša, kura dzīvo kopā ar māti un ik dienas spiesta noklausīties kolēģu nemitīgajās pārestībās, taču, kad viņai ne no šā, ne no tā izaug aste – kārtīgs strupulis līdz pat ceļiem –, Nataša nevis ieraujas sevī, bet beidzot atmodina savu pašapziņu, kas noteikti nav viegli visu redzošā, zinošā un baumām pārņemtā mazpilsētā.

“Zooloģija” par spīti astes tēlam nepieder zinātniskajai fantastikai, bet ir romantiska un komisku motīvu, arī metaforu caurausta, ļoti optimistiska un arī par šodienas ikdienu Krievijā reflektējoša filma, kuras īpašā veiksme ir galvenās lomas atveidotāja Nataļja Pavļenkova. Viņas sniegums režisora debijas lentē “Korekcijas klase” (2014), kas Karlovi Varos saņēma “East of West” balvu, bija tik pārliecinošs, ka Ivans Tverdovskis īpaši Pavļenkovai radīja “Zooloģiju”.

 

UZZIŅA:

“Zooloģija”/”Зоология”

Krievija, Vācija, Francija, 2016.

Režisors: Ivans Tverdovskis

Galvenajā lomā – Nataļja Pavļenkova

No 25. novembra “Kino Bize” tikai divos seansos, 1. un 3. decembrī, – “Splendid Palace”

LA.lv