Mobilā versija
+18.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 22. jūnijs, 2017
8. marts, 2014
Drukāt

Priekšnieks brunčos: vai sievietes vadītājas atšķiras no stiprā dzimuma? (4)

Foto: ShutterstockFoto: Shutterstock

Vīrietis vadītājs nav pārāks par sievieti


Lūk, arī mums Ministru prezidente ir sieviete! Skaidrs, ka 21. gadsimta Eiropā tas nav pārsteigums. Taču var būt iemesls rakstam par sievietēm vadītājām. Lai neaizplūstu šā temata bezgalīgajos plašumos, izvaicāšu speciālistus – vai sieviešu vadītāju smadzenes un spējas atšķiras no vīriešu, ko par vadīšanu saka sieviešu ķermenis un par ko liecina āriene.

Lai vadītu, vajadzīgas smadzenes. Smadzeņu pētnieki jau sen noskaidrojuši – lai gan vīriešiem vidēji ir par 10% lielākas smadzenes, tas nenozīmē, ka viņi būtu gudrāki, jo smadzeņu darbības kvalitāti nosaka daudzi citi aspekti, viens no tiem – kā savā starpā savienoti neironi. Jā, vīriešiem smadzenēs ir vairāk pelēkās jeb tā dēvētās domāšanas vielas, viņi ir pragmatiskāki, analītiskāki. Sieviešu smadzenēs vairāk baltās vielas, tas liecina, ka ir daudz vairāk savienojumu starp smadzeņu zonām nekā vidējam vīrietim, tas dod daudz lielākas iespējas vairākas lietas saslēgt kopā. Vīrietis ir vairāk pragmatisks, sievietes vairāk iejūtas otrā, taču viens dzimums otra dzimuma spējas, kas tam dotas no dabas, var dzīves laikā uztrenēt. Tātad smadzeņu ziņā vīrietis vadītājs nav pārāks par sievieti vadītāju. Cita lieta, ka evolūcija ir bijusi tāda, kad vīriešiem nācies gan vadīt, gan arī iedomāties, ka viņi ir īstie vadītāji.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. quo vadis,Latvia? Atbildēt

    Savulaik kādu gadu iznāca pastrādāt darbā,kur direktore bija sieviete.Nonācu pie secinājuma ,ka precēta sieviete un ar bērnu ir slikta vadītāja- Ja vīrs vaksr uzkāpa ”uz korķa” vai saslima dēls – mēs jau no caurlaides to dabūjām dzirdēt.Nezinu,kā citas vadītājas ,bet konkrētā nemācēja ģimenes lietas ”atstāt mājās”.

  2. Straujumas pieminēšana rakstā ir gan ko vērta! Škēle būdams premjers viens pats cīnijās ar kurmjiem. Rezultāts – nulle. Straujuma piesauca palīgā Saeimu – kurmju likums pieņemts!

  3. Iesaku Ilzei Vītolai izlasīt psihoterapeita Rudzīša labu rakstu NRA pirms pāris nedēļām, kā arī pastudēt Freidu.

  4. Mūsdienu uzņēmumi nav piemēroti vadītājai – sievietei. Sieviete – vadītāja parasti pirmā vietā liek seksuālos iespaidus, darbinieku seksuālo pievilcību. Vīriešiem – pensionāriem nav galīgi nekādu izredžu sievietes vadītā uzņēmumā, lai viņi būtu kaut zinātņu kandidāti. Tādā iestādē, kur ir daudz zinātnieku, kas parasti nav nekādi jaunie, sieviete – vadītaja var radīt neticamu haosu. Tas gan attiecas uz sievietēm, kas ir vēl sievietes gados.

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+