×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
8. marts, 2013
Drukāt

Sievietes izraisa tikai trešdaļu no visiem ceļu satiksmes negadījumiem

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Latvijā no visiem ceļu satiksmes negadījumiem tikai trešdaļu izraisa daiļā dzimuma pārstāves, aģentūru BNS informēja Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD).

Direkcijā gan norādīja, ka lielākoties sieviešu veiktie ceļu satiksmes pārkāpumi ir nesvarīgi un notiek aiz neuzmanības. Ja sievietēm ir pārkāpumu uzskaites punkti, tad pārsvarā no viena līdz trim. Tikai 39 sievietēm Latvijā ir 12 un vairāk punktu. Turpretim vīrieši ir sapelnījuši daudz vairāk soda punktu, piemēram, 716 vīriešu par pārkāpumiem guvuši krietni lielāku punktu skaitu.

Arī maksimālo soda punktu skaitu, par kuru tiek atņemta vadītāju apliecība, Latvijā ir nopelnījušas vien septiņas sievietes, kas ir 30 reižu mazāk nekā vīriešiem.

Par spīti mazākam izraisīto autoavāriju skaitam, sievietes Latvijā izdara vairāk ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu. Visbiežāk Valsts policija daiļā dzimuma pārstāves sodījusi par ātruma pārsniegšanu. Citi sieviešu biežāk izraisītie pārkāpumi ir pārvietošanās gaišajā dienas laikā bez iedegtām gaismām, apstāšanās un stāvēšanas noteikumu neievērošanu, kā arī runāšanu pa mobilo tālruni, vadot mašīnu.

Visvairāk ātrumu sievietes pārkāpušas apdzīvotās vietās vai dzīvojamajās zonās – gandrīz 50 tūkstoši dāmu. Savukārt 17 tūkstošus daiļā dzimuma pārstāvju policija pērn pieķērusi par braukšanu ar auto, kuram nav veikta tehniskā apskate. Vēl 12 tūkstoši dāmu vadījušas transportlīdzekli, kam nav bijusi OCTA apdrošināšana.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas apkopotie dati liecina, ka ik gadu Latvijā palielinās sieviešu autovadītāju skaits un pašlaik viņu ir 40% no visiem šoferiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+