Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
13. janvāris, 2014
Drukāt

Sievietes karā – kāpēc?

Foto: Latvijas Valsts arhīvsFoto: Latvijas Valsts arhīvs

Trešdien, 15. janvārī, pulksten sešos vakarā Latvijas Okupācijas muzejā Raiņa bulvārī 7 notiks tematisks vakars “Sievietes nacionālo partizānu karā” – pirmais lekciju un diskusiju ciklā “Sieviete un karš”, informē muzejs.

Pasākumā tiks meklētas atbildes, kāpēc sievietes, Latvijā beidzoties Otrajam pasaules karam, devās mežā un cīnījās kopā ar vīriešiem, un kā šī izvēle iespaidoja viņu dzīvi. Pasākumā tiks demonstrētas sieviešu – pretošanās kustības dalībnieču videoliecības par partizānu kara laikā piedzīvoto, kuras muzeja Audiovizuālā krājuma glabātāja Lelde Neimane atlasījusi no vairāk nekā 2000 lielā muzeja videoliecību krājuma.

Nacistiskajai Vācijai 1945. gada 8. maijā kapitulējot, karadarbība Latvijā nebeidzās. Tauta pretojās komunistiskajam režīmam. Latvijas nacionālo partizānu karš ilga no 1944. līdz 1956. gadam. Ap 12 000 aktīvi, organizācijās un grupās apvienoti nacionālie partizāni cīnījās pret komunistiskā režīma karaspēku, represīvajām iestādēm, komunistu partijas un padomju aktīvistiem. Sievietes nacionālajiem partizāniem pievienojās, visbiežāk bēgot no represijām. Atrašanās nacionālo partizānu grupās komunistiskā režīma ieskatā bija noziegums. Partizāni, arī sievietes, tika arestēti, spīdzināti un notiesāti – arī ar nāvessodiem, tāpat nošauti bez tiesas sprieduma.

Pasākumu cikla turpinājumā 24. janvārī Okupācijas muzejā notiks lekcija “Sieviete izsūtījumā. 1941. un 1949. gada deportācijas” ar Sandras Kalnietes piedalīšanos un 29. janvārī lekcija “Sieviete Otrajā pasaules karā” ar Vitas Zelčes priekšlasījumu. Dalība sarīkojumu ciklā ir bez maksas.

Foto: Latvijas Valsts arhīvs

Pievienot komentāru

Bērnu vecāki varēs ātrāk iet pensijā? (32)Līdz valsts simtgadei plānots iedarbināt ambiciozu demogrāfiskās atveseļošanas programmu, kurai dots nosaukums “Māras solis”. Viens no tās priekšlikumiem – dot iespēju bērnu vecākiem ātrāk doties pensijā, vēstīja "TV3 ziņas".
"Visu slikto atstāju ūdenī." Arī Mairis Briedis iegremdējas ledainajā Daugavā (1)Pieaugušie, mazi bērni, pensionāri – tik kupls cilvēku pūlis šodien bija atnākuši uz 11. novembra krastmalu, lai, slavējot pareizticīgās baznīcas svētkus, gremdētos
Draugiem Facebook Twitter Google+