×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
7. februāris, 2017
Drukāt

Prasīs papildu brīvdienu sievietēm (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs attēls

Šā gada 9. februārī pie Saeimas notiks pikets, lai panāktu izmaiņas likumdošanā un padarītu sieviešu dienu par oficiālu brīvdienu, nostiprinot dzimumu vienlīdzību kā Latvijas sabiedrības vērtību, informēja piketa rīkotāji.

Ar šo piketu tiks aizsākta arī balsu vākšana iniciatīvai “Sieviešu dienai būt brīvdienai”. Piketa rīkotāji uzskata, ka sieviešu diena ir kas vairāk par nošļukušu tulpi, kuru uzdāvināt kolēģei darba vietā – jau sākotnēji šī diena ir radīta ar mērķi, lai vērstu sabiedrības uzmanību uz sieviešu tiesību un dzimumu vienlīdzības jautājumiem un mazinātu sabiedrībā valdošos aplamos stereotipus, tādējādi panākot sieviešu vienlīdzīgas tiesības uz darbu un par to saņemto atalgojumu.

Latvijā ir lielākais darba vietā nodarbināto sieviešu īpatsvars visā Eiropā, sastādot 51% no strādājošajiem, kā arī to sieviešu skaits, kuras ieņem vadošus amatus uzņēmumos un valsts pārvaldē. 44% vadošo amatu Latvijā ieņem sievietes, un tas ir lielākais īpatsvars starp Eiropas Savienības valstīm.

Lai arī sievietes biežāk iegūst augstāko izglītību, CSP dati sniedz informāciju, ka visās no jomām (saimniecisko darbību veidiem) sieviešu atalgojums vidēji ir mazāks, nekā vīriešiem. Piemēram, finanšu un apdrošināšanas sfērā sieviešu atalgojums veido 60% no vīriešu atalgojuma.

Tātad, ja vīrietis, strādājot šajā sfērā, nopelna 1000 EUR, tad sieviete saņemtu tikai 600 EUR. Eurostat dati rāda, ka Latvijā kopumā starpība starp vidējo bruto algu stundā vīrietim un sievietei ir 14,9%.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kas tad ir tā piketa rīkotāji? Atkal stulbās feministes un lezbietes ar pārējiem bēdubrāļiem? Resursu centrs Marta? Tas jau aizstāv vien bābu vēlmi būt par prostitūtām, lezbietēm vai bezpautu večiem! Un tagad taisa sev reitingus ar šādiem it kā sieviešu aizstāvības gājieniem. Pretīgi!

  2. Lai dzīvo sievi’du diena, lesbiešu un homiķu diena, pavāru un traktoristu diena! Es par to! Kurš vēl?

Draugiem Facebook Twitter Google+