×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
11. marts, 2014
Drukāt

Sievietes sapņu ceļojumā labprātāk dotos ar bērniem, vīrieši – ar draugiem

Foto no www.alpinus.plFoto no www.alpinus.pl

Dzīvesbiedrs (57%) un bērni (30%) pēc Latvijas iedzīvotāju domām ir ideālie ceļabiedri, ar kuriem vislabprātāk vēlētos doties savā sapņu ceļojumā, liecina “Swedbank P&C Insurance” veiktā aptauja.

Ceturtdaļa (26%) savā sapņu ceļojumā labprāt dotos ar draudzeni, bet gandrīz piektdaļa (18%) – ar draugu. Savukārt ar vecākiem un māsu vai brāli šādā ceļojumā dotos attiecīgi 9% un 8% iedzīvotāju. Zīmīgi, ka katrs desmitais (11%) īpaši akcentējis, ka nespēj iedomāties sevi ceļojam bez tuviem un mīļiem cilvēkiem.

Sievietes izteikti biežāk nekā vīrieši sapņu ceļojumā labprāt dotos ar bērniem (35% sieviešu pret 25% vīriešu), kā arī māsu vai brāli (11% sieviešu pret 5% vīriešu). Turpretī vīrieši par ceļabiedru biežāk izvēlētos draudzeni (35% vīriešu pret 17% sieviešu) vai draugu (19% vīriešu pret 16% sieviešu).

Emocionāls komforts – jautra kompānija (47%) un interesants sarunu biedrs (39%) – un drošības sajūta (37%) ir galvenie apsvērumi, kas nosaka tieši šādu ceļabiedru izvēli. Ceturtdaļai (24%) iedzīvotāju, izvēloties sapņu ceļojuma biedru, ir būtiski, lai šī persona būtu komunikabla un ātri spēj rast valodu ar svešiniekiem. Savukārt gandrīz katrs piektais (17%) par nozīmīgu uzskata svešvalodu prasmi, kas var lieti noderēt ceļojuma laikā. Kā mazāk svarīgus faktorus ceļabiedra izvēlē iedzīvotāji atzīmējuši finanšu faktoru (10%), kad līdzbraucējs varētu palīdzēt, ja ceļojuma laikā pietrūktu nauda, kā arī autovadītāja apliecību (7%), lai uz izvēlēto galamērķi varētu doties ar automašīnu.

Vīriešiem biežāk nekā sievietēm ir būtiski, lai izvēlētais ceļabiedrs sastādītu jautru kompāniju (52% vīriešu pret 43% sieviešu) un būtu interesants sarunu biedrs (44% vīriešu pret 35% sieviešu). Savukārt sievietes izteikti biežāk nekā vīrieši izvēlētos tādu ceļojuma partneri, ar ko ceļojot justos drošāk (51% sieviešu pret 21% vīriešu).

“Tas, vai izsapņotais ceļojums būs izdevies, ir atkarīgs ne tikai no izvēlētā ceļabiedra, bet arī no dažādiem faktoriem, ko iepriekš nav iespējams paredzēt, piemēram, aizkavējies avio reiss vai nozudusi bagāža ceļojuma laikā. Taču šos nepatīkamos mirkļus ir iespējams minimizēt, savlaicīgi apsverot visus iespējamos riskus un tiem atbilstoši apdrošinot plānoto ceļojumu. Tā iespējams pasargāt sevi un ceļabiedru no dažādiem papildu izdevumiem, pat tādiem kā izmaiņas ieplānotajā transporta laika grafikā vai ceļojuma laikā salūzis slēpošanas inventārs,” norāda “Swedbank P&C Insurance” Latvijas filiāles vadītājs Pēteris Kabūns.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+