Mobilā versija
+1.9°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
19. augusts, 2014
Drukāt

Kādu sievieti vīrietis meklē četros savas attīstības posmos (4)

1. Ieva - pirmmāte, daba, azote

1no4
Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com
Foto – Shutterstock.com

Pēc Karla Gustava Junga gan sievietes, gan vīrieša psihē mīt pretējā dzimuma arhetips. Vīriešiem – anima, sievietēm – animus. Un kāds tas tobrīd ir, tāda tipa pretējā dzimuma pārstāvi cilvēks apzināti vai neapzināti meklē.

Animas attīstība vīriešos notiek, kad viņi savā ceļā sastopas ar sievietēm. Jungs izdalīja četras animas attīstības stadijas. Lai izietu “varoņa ceļu” un sasniegtu harmoniju, ideālā vīrietim vajadzīgi visi četri posmi. Arī es neatkāpšos no pirmavota, jo šīs četras sievietes var apskatīt ne tikai vienkārši kā sievišķās emocionālās sākotnes attīstību vīriešos.

Tās bieži ir arī stadijas, kā vīrietis uztver sievieti dažādos attiecību etapos. Un sievietes, kuras viņš neapzināti izvēlas, “iestrēgstot” tajā vai citā animas stadijā.

Ieva – pirmmāte, daba, azote. Viņa baro, viņa pieņem un apņem, viņa ir gaiss, ūdens un pati dzīve. Katram bērniņam sākumā vajag izjust saplūsmi ar māti, to pašu dabiskāko “es – tu” kas ir pirmajās dienās un dzīves mēnešos. Tā ir pārpildītība un dāsnums bez robežām. Tas ir milzīgs resurss, kas rodas pēc mātes mīlestības izdzīvošanas un vēlāk kalpo kā veseluma sajūta, kā mīlestības, nozīmības un vērtīguma apziņa.

Šajā saldajā savienošanās ar Ievu ir arī bīstamība kļūt pārņemtam, kam vīrietis var arī neapzināti pretoties. Sievieti viņš neuztver kā personību, viņa šķiet vilinoša un bīstama vienlaikus. Vīrieši, kas iestrēgst šajā stadijā, bieži paliek dzīvot kopā ar māti, bēgot no bīstamības, vai arī izvēlas to, kurai “lielākas krūtis”, bet pēc tam pamet, lai viņu neapēstu.

 1. Ieva - pirmmāte, daba, azote
 2. Helēna -  nepieejams seksuālās iekāres objekts
 3. Marija - vērtības tēls, kas atbilst mātes tēlam
 4. Sofija - skaidra lieta, Dievišķā gudrība, viņa ir arī Dieva sievišķā puse

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. tessyannan1989@hotmail.com Atbildēt

  Sveiki Dear,
   
  Es vēlos būt jūsu labs draugs, mans vārds ir Miss Tessy Annans es redzēju savu profilu un kļuva interese privātu sarunu ar you.So Es gribētu, lai jūs rakstīt mani atpakaļ, izmantojot manu e-pasta adresi .. (tessyannan1989@hotmail.com ) tā, ka es jums pateiks vairāk par sevi un vairāk manas bildes, lai jūs zināt, kas es esmu. Es neesmu vienmēr tiešsaistē, jo daži personīgu iemeslu dēļ, man ir kaut kas ļoti svarīgs, lai apspriestu ar jums tas ir ļoti svarīgi, lūdzu, sazinieties ar mani tieši uz mīnu e-pasta adresi. (Tessyannan1989@hotmail.com) sīkāku informāciju par mani. Es ceru redzēt jūsu atbildi drīz,
  laba vēlējumiem.

  Savu jauno draugu,

  Tessy.

 2. … Diemzel, moderna sieviete arvien biezak iestregst sava otraja arhetipa stavokli – Helenas, aktuali, materialisma iespaidota ‘princeses’ stadija … ar silikona krutim u.t.t. … un ar visam tam no savas savtibas izraisitam attiecibu konsekvencem ar virieti … tamdel tauta izmirst … !

  • Ne jau sieviete, bet vīrietis “iesprūst” – galvenais ir process, cīņa par trofeju. Jo grūtāk, jo vairāk vajag.
   Ideāli, ja tiecies pēc Helēnas un vienlaicīgi pats attīsties, līdz nākamām stadijām (nobriesti), un kad ir, tad vairs necīnies, bet kopā radat savu pasauli, savu laimi, savu nākotni.
   Ieva – iepazīsti sievieti, Helēna – cīnies un aplauzies, Marija – “sadziedē” un pasargā, Sofija – dzīves partneris un balsts, un lolojums.
   Bet dzīvē viss ir savādāk:) Tu maldies, skrien pakaļ maldugunīm un vilšanās pavada tevi, tad uzliek krustu… Vismaz viņa ir laimīga, un tas taču galvenais…

  • Sāksim ar sevi.

Kalni kūst! Slēpošanas kūrortos sezonas arvien īsākasPar maz sniega, par maz aukstuma un sezonas īsākas. Tā īsumā situāciju Eiropas kalnu kūrortos un slēpošanas trasēs raksturo ceļojumu operatori un snovborda cienītāji.
Draugiem Facebook Twitter Google+