×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
5. augusts, 2013
Drukāt

Sievišķīgais adatas dūriena spēks – un top skaista rokassprādze!

Valērija Miņkova un Ivetas Vecenānes personīgā arhīva fotoValērija Miņkova un Ivetas Vecenānes personīgā arhīva foto

Rokassprādze, izņemot sasienamās lentītes, tiek šūta tikai ar roku. Iveta to sauc par adatas dūriena spēku, ko sajutusi, Anglijā iepazīstoties ar 400 gadu vecu tekstilmākslas kolekciju. Ar roku šūtā dūriena taisnajā šķībumiņā esot kāda īpaša maģija. Ivetai pat sagribējies visus tērpus sākt šūt ar rokām.

 

 

1. Pamatam izmanto blīvu stīvu audumu, piemēram, linu, galvenais, lai tas tur formu. Apmēra roku, uzzīmē un izgriež rokassprādzes pamata laukumu. Garumā – lai paliek vieta, kur piešūto lentīti sasiet, platumā, kādus plus mīnus 4 – 7 cm. Ivetas rokassprādzēm izmērs ir 16 x 6,5 cm.

Pamataudumu liek uz virspusei pare-dzētā auduma – tafta, žakarda kreisās puses. Virspusi piegriež lielāku, lai to var aplocīt ap pamata audumu un kreisajā pusē piešūt. Pirms šūšanas piesprauž ar kniepadatām un piediedz, tad ļoti rūpīgi ar maziem dūrieniņiem piešuj.

{gallery id=”1976″}

2. Kad audumi sašūti, ļaujas brīvam fantāzijas lidojumam – izšuj ar pērlītēm auduma zīmējumu vai veido savu rakstu utt. Šuj brīvi, nedomājot par to, kā izskatīsies kreisā puse. Vienīgi jācenšas kompozīciju veidot tā, lai, sasienot rokassprādzi, lielākais skaistums nepaliek rokas apakšpusē.

3. Iveta speciāli šuj ar krāsainu diegu, lai otrā pusē redz dūrienus, vismaz līdz brīdim, kamēr piešuj oderīti. Viņai ļoti patīk, ka mugurpuse ir dzīva. Ar rokām rokassprādzei maķenīt piešķir formu.

4. Nākamais ir nedaudz sarežģītāks darba posms. Slīpā diegā piegriež un ar šujmašīnu sašuj dabīgā zīda lentītes tādā garumā, lai, rokassprādzi aizsienot, veidotos smuka bantīte. Lentītes šuj kā tunelīti. Piegriezto lentīti gareniski saloka uz pusēm ar labo pusi uz iekšu, nošuj, atstājot vienu galu vaļā. Pa atstāto caurumiņu lentīti izvelk uz labo pusi. Ja nav vēlēšanās ķēpāties ar tunelīša šūšanu, var izmantot gatavu atlasa lenti, abus galus tai nedaudz piekausējot, lai neirst.

Piegriež arī oderīti. Tai Iveta parasti izvēlas zīda vai lina audumu, atbilstoši pārējiem materiāliem. Jāatceras par uzlaidi atlocīšanai!

Lentītes ar roku piešuj pie rokassprādzes kreisās puses.

5. Liek virsū oderīti, ļoti rūpīgi, solīti pa solītim noloka tā, lai līdz rokassprādzes malai paliek daži milimetri, piesprauž ar kniepadatām, piediedz un ar sīkiem dūrieniņiem piešuj.

Tagad atliek vien rotāties! Lentīte šāda tipa rokassprādzēm ir kā papildu sievišķības elements.

Speciālista knifiņi

Kad piedāvājos Ivetai palīgā rokassprādzi aizsiet, viņa teica – nē, nē! Tas katrai sievietei pašai jāmāk!

Ja rokassprādzi sien uz labās rokas, kreisajai rokai bantīti sasiet palīdz labās rokas mazais pirkstiņš un zeltnesis.

 

 

Raksts publicēts žurnālā “Praktiskie Rokdarbi”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+