Sports
Ziemas sports

Šifrina atkārto iespaidīgu Pasaules kausa izcīņas rekordu kalnu slēpošanā0


Mikaēla Šifrina izcīna savu 14.uzvaru šosezon, atkārtojot vēsturisku panākumu.
Mikaēla Šifrina izcīna savu 14.uzvaru šosezon, atkārtojot vēsturisku panākumu.
Foto: AFP/SCANPIX/LETA

Amerikāņu kalnu slēpošana zvaigzne Mikaēla Šifrina otrdien Zviedrijā izcīnīja šosezon jau 14.uzvaru Pasaules kausa sacensībās, atkārtojot šo sacensību rekordu.

Savulaik 14 uzvaras vienā sezonā spēja izcīnīt šveiciete Vreni Šnaidere, kura to iespēja 1988./1989.gada sezonā. Sagaidāms, ka Šifrina šo rekordu arī pārspēs, jo līdz sezonas beigām atlikušas vēl desmit sacensības.

Pie viena Šifrina otrdien nodrošināja arī sezonas Mazo kristāla globusu slalomā, viņai to paveicot jau sesto reizi, jo viņas sīvākā konkurente Petra Vlhova no Slovākijas apstājās ceturtdaļfinālā. Slalomā sezonas griezumā viņa kopš 2013.gada pie Mazā kristāla globusa nav tikusi tikai reizi (2016.gadā). Pagājušajā nedēļā Šifrina kļuva arī par četrkārtēju pasaules čempioni slalomā.

Otrdien Stokholmā notika sacensības paralēlajā slalomā, kur Šifrina izcīnīja uzvaru, finālā par 0,27 sekundēm apsteidzot vācieti Kristinu Geigeri.

“Slēpoju, cik vien labi varēju,” pēc sacensībām pauda Šifrina, kuru šobrīd piemeklējusi neliela plaušu infekcija. “Pat ja es būtu vesela, iespējams, labāk nemaz nebūtu nobraukusi.”

Tikai 23 gadus vecā Šifrina savas karjeras laikā Pasaules kausā guvusi jau 57 uzvaras, kas ir visu laiku piektais labākais sasniegums.

Pēc otrdienas uzvaras Šifrina palielinājusi pārsvaru arī Pasaules kausa kopējā ieskaitē – viņas kontā pašlaik ir 1794 punkti, kamēr otrajā vietā esošajai Vlahovai ir 1075 punkti. Trešo pozīciju ar 783 punktiem tikmēr ieņem šveiciete Vendija Holdenere.

Šifrina pēdējās divās sezonās ieguvusi arī Lielo kristāla globusu.

Savukārt vīriešu konkurencē turpat Stokholmā Mazo Kristāla globusu slalomā nodrošināja austriešu zvaigzne Marsels Hiršers, kurš gan sacensībās nespēja pārvarēt ceturtdaļfinālu.

Arī viņš pie Mazā kristāla globusa šajā disciplīnā tika sesto reizi karjerā.

Par šo sacensību uzvarētāju tika kronēts Ramons Cenhauserns no Šveices, kurš finālā uzveica zviedru Andrē Mīreru. Savukārt uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās austrietis Marko Švarcs.

Saistītie raksti

Pasaules kausa kopvērtējumā Hiršers ir pārliecinošs līderis, jo ieguvis 1248 punktus, bet otrajā vietā esošajam francūzim Aleksim Pinturo ir 768 punkti. Trešo pozīciju ar 693 punktiem tikmēr ieņem norvēģis Henriks Kristofešens.

Hiršers pēdējos septiņus gadus uzvarējis arī Pasaules kausa kopvērtējumā, savā īpašumā iegūstot Lielo kristāla globusu. Viņš ir arī divkārtējs olimpiskais čempions.

LA.lv