Dabā
Laika ziņas

Šīgada Dziesmu un deju svētku pirmās dienas – aukstākās kopš 1977.gada0

Foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avîze

2018.gada Dziesmu un deju svētki iesākušies ar aukstāko laiku kopš 1977.gada svētkiem, liecina aģentūras LETA apkopotie Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Diennakts vidējā gaisa temperatūra svētdien Rīgā ir aptuveni +13,3 grādi. Iepriekšējā vēsākā Dziesmu un deju svētku diena neatkarīgajā Latvijā bija 1993.gadā, kad svētku piektajā dienā – arī 1.jūlijā – diennakts vidējā gaisa temperatūra noslīdēja līdz +14,5 grādiem. Piecās no astoņām 1993.gada svētku dienām termometra stabiņš galvaspilsētā nepakāpās augstāk par +20 grādiem, turklāt trijās naktīs kļuva aukstāks par +10 grādiem.

1977.gadā, kad norisinājās Oktobra sociālistiskās revolūcijas 60.gadadienai un Padomju Latvijas 37.gadskārtai veltītie Dziesmu svētki, to pirmajā dienā vidējā gaisa temperatūra bija aptuveni +12 grādu, savukārt svētku pēdējās divās dienās – līdzīga kā šogad 1.jūlijā.

Pēdējo desmitgažu karstākie Dziesmu un deju svētki piedzīvoti 2013.gadā. Pirms pieciem gadiem diennakts vidējā gaisa temperatūra 4. un 5.jūlijā Rīgā pakāpās līdz +23 grādiem, savukārt maksimālā temperatūra sasniedza +29,5 grādus. Aptuveni tikpat silts laiks bija arī Rīgas astoņsimtgadei veltītajos Dziesmu un deju svētkos 2001.gadā, kad vidējā gaisa temperatūra bija +22,6 grādi un svētku noslēguma dienā gaiss sakarsa līdz +28,7 grādiem.

Šīgada svētku trešajā dienā – pirmdien – Rīgā gaidāma aptuveni tikpat zema gaisa temperatūra kā svētdien, turklāt palaikam līs, taču vējš kļūs lēnāks, prognozē sinoptiķi.

Turpmākajās svētku dienās laiks kļūs siltāks un saulaināks, dažkārt gaisa temperatūra pakāpsies nedaudz virs +20 grādiem, iespējams īslaicīgs lietus un pērkona negaiss. Valdošā ziemeļrietumu vēja dēļ lietusgāžu varbūtība Rīgā būs mazāka nekā citviet Latvijā.

LA.lv