×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
16. septembris, 2014
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Signāls uzpircējiem un Maskavai? (17)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Noskatījušies, cik stingri pret Krieviju izturas Eiropas Savienība un L. Straujumas valdība, dienu pirms jaunnolemtu Krievijas sodīšanas sankciju izsludināšanas Nacionālās apvienības frakcija Saeimā pagājšceturtdien lika priekšā pārtraukt termiņuzturēšanās atļauju izpārdošanu Krievijas pilsoņiem. Nacionālie stāstīja, ka šāda rīcība samazinātu Latvijas valsts apdraudējumu. Šķita, ka priekšlikums ir pamatots un tiks pieņemts Latvijas valsts interesēs.

Tomēr notika kaut kas pavisam cits. “Saskaņas centrs” pateica, ka krieviem nedrīkst aizliegt iegādāties īpašumu, Kremlis par šādu “sankciju” var sadusmoties, ņemtu ļaunā, apvainotos un sodītu Latviju.

Taču ar “Saskaņas centra” un ar tām līdzbalsojošo reformistu (to saraksts lasāms tikai “Latvijas Avīzes” 12. septembra numurā) 34 balsīm nacionāļu priekšlikumu nevarētu izgāzt. Taču saskaņieši un pie­klīdušie reformisti kļuva par Saeimas vairākumu, kad “Vienotības” frakcija pilnā sastāvā no Ašerādena līdz Zaķim ar dažiem pielipteņiem paziņoja, ka atturas no balsošanas. Vēl kādi pieci (Čepāne, Klužs, Reskājs, Seržants un Upenieks) nebalsoja un krietns pulciņš sēdē nemaz nepiedalījās. Nacionālās apvienības “sankcija” tika noraidīta. Iznākums ir tāds, ka Krievijas vēstnieks Vešņakova k-gs droši vien noziņoja uz Maskavu, ka Latvijas valdošā elite (kliķe) ar pieņemto lēmumu – nesarūgtināt Kremli – sāk uzmanīgi signalizēt par kursa maiņu. Otrs iznākums ir tāds, ka Saeimas vēlētāji nu vairs nevar atrunāties, ka nav par ko balsot. Ir izvēle starp trim partijām?

Jāpatur vērā, ka Nacionālo apvienību tomēr atbalstīja Māris Kučinskis un Jānis Vucāns, abi no ZZS.

“Vienotības” frakcijas nostāja palīdz saprast, kāpēc šīs partijas ārlietu un iekšlietu ministri tik “savaldīgi” izturas pret ždanokiešiem un citu kaitnieku izdarībām. Bet pēc vēlēšanām ne tik vienkārša būs “latvisko partiju” koalīcijas komplektācija, vai ne?

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. SASKAŅA un VIENOT’ĪBA taču ir dvīņi,ne velt i visi kārtīgie latvieši VIENOTĪBU pameta,nacionāļi irvienīgā cerība, jā,vēl jaunie konservatīvie!

 2. Es domāju,ka valsts vadībā nemaz citus,kā tikai kangarus nelaiž.Vēlēšanu rezultātus piekoriģē.

 3. šoreiz -- 1. nacionālo valdību Atbildēt

  “Latvijas fakti” nupat paziņoja, ka par NA vēlēšanās balsošot tikai 6,3%. Kautko līdzīgu viņi darīja pirms Rīgas domes vēlēšanām. Šis kantoris ir Kremlim lojālu spēku kontrolēts un tas veic priekšvēlēšanu kampaņu, cenšoties ietekmēt vēlētājus.

 4. Izlasot rakstu, mani pārņēma šausmas —- kādas padibenes mēs esam ievēlējuši ??? Bet pirms vēlēšanām visi bija tādi patrioti , tādi dzimtenes mīlētāji !!! Par krievnacistiem SC nerunāsim, tur ir viss skaidrs . Bet reformisti un vienotība jau ir tik zemu kritusi , ka baidās pat atklāti pateikt savu viedokli —- štrunts par Latviju , ka tik kādu eiro var nopelnīt ! Ie dziļinoties jautājuma būtībā , tiešām pārņem šausmas kādi nelieši ir saeimā ! Pretīgi un nožēlojami !!!

 5. “Straujuma: nevaram kādas valsts cilvēkus izolēt, nepiešķirot termiņuzturēšanās atļaujas”
  ————————
  Tik stulbu spriedelējumu no kāda politiķa mutes es neesmu dzirdējis. Pēc tā var secināt, ka pastāv kāda slepena vienošanas ar Putina partiju “Vienota Krievija”. Laikam tādas instrukcijas ir devusi šī valdība Ušakovam braucot uz Maskavu, un pēc tam uz ASV. Tas ir politiskais murgs, ko dara šī Vienotības partijas valdība sazobē ar SC partiju, kā Putina partijas filiāli. Es īsti nesaprotu, par kādu izolāciju runā Straujuma! No kura laika mēs esam Krievijas pārraudzībā?

  • Krievs pie mums ir itsevišķi “izolēts”. Tik izolēts, ka pat nav kur likties. Izteiciens vispār stulbāks par stulbo, proti, nepiešķir atļauju un jautājums par izolāciju neradīsies. Krievija nav ES lai mēs te viņus automātiski sveicinātu.

 6. NU,NU!!!!!!!!!!!!!!!! Atbildēt

  Ne velti rītā pēc 11.Saeimas vēlēšanām Āboltiņas kundze “koķetēja” ar zatleriešiem, kuri pat piesauca TANKUS… “Vienotība” NAV mainījusies NE pa GRAMU un TURPINA skatīties AAUSTRUMU VIRZIENĀ… Atturēties TIK nozīmīgā balsojumā bija NODEVĪBA pret latviešu tautu un LATVIJAS valsti!!! RIEVIEM IR ĻOTI PRECĪZI 2 vārdi -kā kulaks starp acīm: PRODAŽNAJA ŠKURA! Pēc vēlēšānām NEBŪS viegla LATVISKO PARTIJU KOMPLEKTĀCIJA, bet cerībai JĀBŪT un smadzeņu darbība austrumu virzienā beigu beigās JĀLABO… ar balsojumu vēlēšanās Latvijas VALSTS interesēs!!!

 7. Tikai lūdzu neaizmirsīsim, ka NA ar pilnām mutēm balsoja par šo normu, kad tā tika pirmo reizi ieviesta. Protams, priekšvēlēšanu gaisotnē neko nemaksā ierosināt to atcelt, zinot, ka šo priekšlikumu noraidīs, lai aizmālētu aizmāršīgo vēlētāju acis. Gan jau NA arī no šīs normas ir barojusies…

 8. Iespējams, ka tāds balsošanas rezultāts ir Merkeles panākums, iespējams, ka pārgudra Vienotības politika. Bet drīzāk tas ir nodiriģēts tajās aprindās, kas “spiež vadības pulti”. Kā redzam, uz ļaunumiem apvienoties ir daudz vienkāršāk ne kā uz ko lietderīgu. NA vīriem arī laiks kļūt par īstiem politiķiem, to tauta no viņiem gaida. Nevar būt pārāk vientiešiem. Teiksim, kāda vajadzība bija krievus jaukt, to varēja nokārtot dienestu līmenī. Varētu ierobežot pieplūdi Rīgā un Jūrmalā un daudz kas cits. Man liekās ka balsojums ir bijis sagatavots tīšām uz izgāšanos. Kāds iegūst plusus, bet rezultāts – nulle.

 9. Ne pa velti Ušakovs MAskavā uzstājas it kā būtu premjers.Nevajag laipot un baidīties.

 10. Zivs pūst no galvas!

 11. ““Vienotības” frakcija pilnā sastāvā . . . ar dažiem pielipteņiem paziņoja, ka atturas no balsošanas.”
  – – – – – – – – –
  Tātad “vienotība” palīdzēja Saskaņotājiem izgāzt šo priekšlikumu. SC, RP, Vienotība un ZZS visi aizstāv Kremļa intereses Latvijā. Atcerēsimies to vēlēšanās.

  • No ZZS vienīgi Strazdiņš un Vectirāns “atturējās”, tātad gāja uz vienu roku ar Vienotību. Tas būtu jāatceras vēlēšanās, un lai abi kungi paši skaidrojas – kas un kā, ja negrib, lai viņus izsvītro. Lai saka, piemēram, nebija brille līdza, pustumsā sajauca spiežamās pogas… Jo citādi nav lielas izvēles, par ko balsot – tikai NA un ZZS.

 12. Rodas aizdomas, ka ne vien Dombrovsku ģimene, bet arī citi Vienotības un RP biedri, viņu draugi un ģimenes locekļi ir iesaistījušies Termiņuzturēšanās atļauju (TUA) biznesā?

  Manuprāt NA kļūda bija, kad priekšlikumā likts akcents tieši uz Krievijas pilsoņiem. TUA bizness kā tāds ir jāpārtrauc (kamēr vēl tas ir iespējams un nav nodarījis nelabojamu ļaunumu), un Maskavai nebūtu pretargumentu, kā tas ir tagad.

  • Kas to pārtrauks? Ne jau šī valdība.Ja ievēlēs Šleseru,Sudrabu un tiem līdzīgos,tad vēl varbūt piemaksās tiem kuri no plašās dzimtenes vēlēsies šurp braukt.

Draugiem Facebook Twitter Google+