Publicitātes foto

Signe Baumane no Karlovi Variem atgriežas ar divām balvām 0

No prestižā Karlovi Vari festivāla, kas noslēdzās 12. jūlijā, animācijas filmas “Akmeņi manās kabatās” režisore Signei Baumane mājās uz Ņujorku aizvedīs līdzi divas balvas – Starptautiskās kinokritiķu asociācijas FIPRESCI balvu un Ekumēniskās žūrijas īpašo balvu, vēsta studija “Lokomotīve”.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas
Lasīt citas ziņas

Kā jau tika rakstīts iepriekš – Signes Baumanes filmas “Akmeņi manās kabatās” pasaules pirmizrāde Karlovi Vari festivālā kļuva par unikālu gadījumu šī festivāla garajā vēsturē, jo pirmo reizi galvenajā konkursa skatē tika izrādīta pilnmetrāžas animācijas filma. To pārpildītajā zālē noskatījās vairāk kā 1300 skatītāju, turpmākajos seansos festivālā filmu apmeklēja vairāk kā 5000 skatītāju. Stāsta režisore: “Veidojot filmu, man tā bija jānoskatās 2946 reizes. Bet, skatoties to kopā ar skatītājiem, bija tā, it kā nekad to iepriekš nebūtu redzējusi. Skatītāju reakcija tik tiešām piešķir filmai jaunu dimensiju.”

Par filmu atzinīgas recenzijas publicējuši tādi kinoindustrijas vadošie mediji kā “The Hollywood Reporter” un “The Variety”, kā arī “Screen International” interneta izdevums Screendaily.com un daudzi citi, kas raksta par būtiskākajiem notikumiem kino pasaulē. Kritiķi slavē Signes Baumanes tēlaino un krāšņo rokrakstu, kas tikai animācijai iespējamā veidā sapludina reālās dzīves stāstu ar sirreālu iedomu pasauli, kā arī īpašu asprātību un drosmi, risinot tādas sarežģītas tēmas, kā sievietes vieta sabiedrībā un mentāli izaicinājumi, par kuriem skaļi runāt nav pieņemts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Starptautiskā kinokritiķu asociācija FIPRESCI apvieno kinoindustrijas profesionāļus – kino kritiķus un žurnālistus visā pasaulē, tā piešķir balvas filmām, kuras uzskata par īpaši nozīmīgām. Iepriekš FIPRESCI balvas saņēmuši arī tādi slaveni filmu veidotāji kā Žans Liks Godārs, Pedro Almodovars, Kim Ki Duks un citi ievērojami režisori. Signes Baumanes filmu žūrija izcēlusi kā krāšņi un daudzslāņaini, drosmīgi un asprātīgi izstāstītu stāstu par savas ģimenes paaudžu un personīgo pieredzi sastopoties ar vēsturiskiem un mentāliem pārbaudījumiem.

Savukārt Ekumēniskā žūrija pārstāv katoļu mēdiju profesionāļu organizāciju SIGNIS un protestantu Interfilm, tā darbojas visos pasaules nozīmīgākajos kinofestivālos, piešķirot balvas filmām, kuras uzskata par mākslinieciski īpaši augstvērtīgām, atklājot cilvēka gara dziļumu un daudzveidību.

Šī gada septembrī filmu sāks izrādīt Ņujorkā un Losandželosā, vēlāk arī citur ASV, savukārt Latvijas pirmizrādi sagaidīsim vēl pirms tam – 21. augustā. Par godu šim notikumam arī pati māksliniece sola ierasties dzimtenē. Filmas Latvijas puses kopproducents Roberts Vinovskis no Studijas Lokomotīve stāsta: “Mums, protams, ir milzīgs prieks par šīm balvām! Jau tas, ka Signes filma kļuva par pirmo animācijas filmu festivāla konkursa programmā, bija liels sasniegums, par to rakstīja visi kinoindustrijas mēdiji, kas atspoguļo Karlovi Vari norisi. Savukārt saņemtās balvas apliecina, cik augstu filmu vērtē kino profesionāļi. Šis ir brīnišķīgs veids, kā nest Latvijas vārdu pasaulē, un cerēsim, ka arī Latvijas auditorija uzņems filmu tikpat atsaucīgi, kā skatītāji un kritiķi Karlovi Vari festivālā.”

Režisore, scenāriste un māksliniece Signe Baumane kopš 1995. gada dzīvo Ņujorkā, viņas veidotās animācijas īsfilmas demonstrētas vairāk nekā 200 festivālos visā pasaulē. Akmeņi manās kabatās ir autores pirmā pilnmetrāžas filma, ļoti personīgs un gandrīz autobiogrāfisks vēstījums par Latvijas vēstures līkločiem, autores dzimtas sieviešu likteņiem un depresiju. Signe Baumane radījusi neparasti tēlainu, pārsteidzoši ekspresīvu un dziļu pasauli, kurā sastopas gan metaforiski tēli, gan viņas ģimenes locekļi. Filmas skaudrais un tomēr humora pilnais stāsts vēsta par piecu ģimenes sieviešu dzīvēm – vecmāmiņu Annu, māsīcām Mirandu, Lindu un Irbi, kā arī par Signi pašu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.