×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
8. jūlijs, 2014
Drukāt

Signes Baumanes filma sacenšas par Kristāla Globusa balvu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmdien, 7. jūnijā, notika Signes Baumanes filmas “Akmeņi manās kabatās” pirmizrāde 49. Starptautiskā Karlovi Varu festivāla konkursa programmā, vēsta Nacionālais kino centrs.

Festivālā par balvu Kristāla Globuss sacenšas 12 filmas. Signes filma ir pirmā pilnmetrāžas animācijas filma, kas festivāla ilgajā pastāvēšanas vēsturē iekļauta tā konkursa skatē. Šogad Karlovi Varu festivāls notiek jau 49. reizi.

Filmas “Akmeņi manās kabatās” pirmizrāde notika zālē, kurā ir 1300 skatītāju vietas – tā bija pārpildīta. Savukārt režisore pirms filmas pirmizrādes sveica skatītājus un meta zālē septiņus akmeņus, solot tiem, kas tos noķers, 27 laimes gadus.

Filma, kas Karlovi Varu Starptautiskajā festivālā pārstāv gan ASV, gan Latviju, kopumā šeit tiks izrādīta četras reizes – zālēs, kuru kopējā ietilpība ir apmēram 5000 skatītāju. Filma “Akmeņi manās kabatās” ir unikāla ar faktu, ka tās līdzfinansēšanā bez ASV fondiem un Nacionālā Kino centra ir piedalījušies 200 Latvijas iedzīvotāji, kas atbalstījuši filmas līdzfinansējuma vākšanu interneta vietnē Kickstarter.

Karlovi Varu festivāls tika atklāts 4. jūlijā, tā atklāšanas ceremonijā balvu par mūža ieguldījumu saņēma Holivudas aktieris un režisors Mels Gibsons. Festivāls turpināsies līdz 12. jūnijam. Tas ir viens no vērienīgākajiem starptautiskajiem kultūras notikumiem Čehijā un viens no nozīmīgākajiem kinofestivāliem Eiropā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+