Mobilā versija
+4.2°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
8. jūlijs, 2014
Drukāt

Signes Baumanes filma sacenšas par Kristāla Globusa balvu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmdien, 7. jūnijā, notika Signes Baumanes filmas “Akmeņi manās kabatās” pirmizrāde 49. Starptautiskā Karlovi Varu festivāla konkursa programmā, vēsta Nacionālais kino centrs.

Festivālā par balvu Kristāla Globuss sacenšas 12 filmas. Signes filma ir pirmā pilnmetrāžas animācijas filma, kas festivāla ilgajā pastāvēšanas vēsturē iekļauta tā konkursa skatē. Šogad Karlovi Varu festivāls notiek jau 49. reizi.

Filmas “Akmeņi manās kabatās” pirmizrāde notika zālē, kurā ir 1300 skatītāju vietas – tā bija pārpildīta. Savukārt režisore pirms filmas pirmizrādes sveica skatītājus un meta zālē septiņus akmeņus, solot tiem, kas tos noķers, 27 laimes gadus.

Filma, kas Karlovi Varu Starptautiskajā festivālā pārstāv gan ASV, gan Latviju, kopumā šeit tiks izrādīta četras reizes – zālēs, kuru kopējā ietilpība ir apmēram 5000 skatītāju. Filma “Akmeņi manās kabatās” ir unikāla ar faktu, ka tās līdzfinansēšanā bez ASV fondiem un Nacionālā Kino centra ir piedalījušies 200 Latvijas iedzīvotāji, kas atbalstījuši filmas līdzfinansējuma vākšanu interneta vietnē Kickstarter.

Karlovi Varu festivāls tika atklāts 4. jūlijā, tā atklāšanas ceremonijā balvu par mūža ieguldījumu saņēma Holivudas aktieris un režisors Mels Gibsons. Festivāls turpināsies līdz 12. jūnijam. Tas ir viens no vērienīgākajiem starptautiskajiem kultūras notikumiem Čehijā un viens no nozīmīgākajiem kinofestivāliem Eiropā.

Pievienot komentāru

Patriotiskas jubilejas svinības ar "Sesto jūdzi"Atzīmējot piecpadsmit gadu jubileju, 28. oktobrī Ādažu kultūras centrā pie klausītājiem dodas visvairāk titulētā kantri grupa "Sestā jūdze" ar patriotisku noskaņu caurvītu Vislatvijas jubilejas koncerttūri "Man citas zemes nevajag".
"Šķiršanās formula" režisors: vēlējos izprast, kāpēc pēkšņi izjūk daudzas paraugģimenes (1)Tikko skatītāju uzmanībai un vērtējumam nodots jaunais TV3 seriāls "Šķiršanās formula", kura 11 sērijas kopš septembra beigām skatīsimies reizi nedēļā otrdienās.
Draugiem Facebook Twitter Google+