×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
17. marts, 2014
Drukāt

Siguldā aiztur ar automāta maketu bruņojušos stopotāju

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts policijas (VP) Cēsu iecirkņa darbinieki aizturējuši kādu 25 gadus vecu vīrieti, kurš, izmantojot automāta maketu, mēģinājis ar stopiem nokļūt līdz Rīgai. Pateicoties iedzīvotāju modrībai un policijas ātrai reaģēšanai, vīrietis nepilnas pusstundas laikā aizturēts Siguldā, informē VP.

Svētdien no rīta Cēsu iecirknī  no kādas autovadītājas saņemta informācija, ka uz ceļa Rīga – Veclaicene – Igaunijas robeža, ceļa posmā no Bērzkroga līdz Ieriķiem kāds vīrietis, turot rokās šaujamierocim līdzīgu priekšmetu, pārvietojas pa ceļa nomali un cenšas apturēt kādu no garāmbraucošajiem transportlīdzekļiem.

Pēc informācijas saņemšanas uz norādīto ceļa posmu devās policijas ekipāža. Īsi pēc pirmā zvana policijā saņemta jauna informācija, ka, iespējams, tas pats vīrietis ir iekāpis sabiedriskajā transportlīdzeklī – autobusā, kas devās no Cēsīm uz Rīgu, un draudējis vadītājam ar ierocim līdzīgu priekšmetu.

Kā vēlāk noskaidroja policija, vīrietis bija piedraudējis autobusa vadītājam un prasījis viņu nogādāt Rīgā. Taču autobusa vadītājs atteicās pakļauties, kā rezultātā starp abiem izcēlās strīds un autobusa vadītājs guva galvas traumu.

Pēc neveiksmīgā mēģinājuma nokļūt galvaspilsētā ar autobusu, vīrietis, visticamāk apturot kādu citu transportlīdzekli, paspēja nokļūt līdz Siguldai, kur viņu aizturēja policijas darbinieki. Policisti pamanīja viņu pārvietojamies pa ceļa malu, nekavējoties aizturēja un nogādāja Cēsu iecirknī.

Pašlaik noskaidrots, ka aizturētais ir kāds 25 gadus vecs vīrietis un viņa ceļa galamērķis bija Rīga. Aizturētais, iespējams, atradies kādu apreibinošo vielu ietekmē, jo aizturēšanas brīdī viņa rīcība bija neadekvāta. Aizturētajam atsavinātais ierocim līdzīgais priekšmets ir kvalitatīva automāta kopija un, visticamāk, nav derīgs šaušanai, tomēr tas nosūtīts ekspertiem.

Policijā sākts kriminālprocess par huligānismu, ja to izdarījusi personu grupa vai ja tas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam vai ar mantas bojāšanu vai iznīcināšanu. Par šo noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+