×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
8. decembris, 2014
Drukāt

Siguldā apgāžas bobsleja kamanas; traumas gūst četri vīrieši

Foto - LETAFoto - LETA

Siguldas Bobsleja un kamaniņu trase.

Siguldas kamaniņu trasē svētdien treniņu laikā traumas guvuši četri vīrieši, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.

Apgāžoties bobsleja kamanām, no tās izkrituši abi ekipāžas dalībnieki – 24 un 26 gadus veci vīrieši. Abiem cietušajiem konstatēts galvas smadzeņu satricinājums, bet 24 gadus vecajam sportistam – arī augšdelma lūzums. Cietušie nogādāti slimnīcā.

No kamanām treniņu laikā izkritis arī 47 gadus vecs vīrietis, kuram konstatēts atslēgas kaula lūzums un galvas smadzeņu satricinājums, kā arī kāds 29 gadus vecs vīrietis, kuram ir aizdomas par muguras skriemeļa bojājumu. Arī šie abi cietušie nogādāti slimnīcā.

Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas prezidents Jānis Kols pastāstīja, ka cietušie ir Krievijas un Ungārijas sportisti.

“Neviens no cietušajiem nav uzskatāms par pirmā vai pat otrā līmeņa sportistiem. Runa ir par treniņnometnēm iesācējiem,” skaidroja Kols.

Savukārt Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas viceprezidents Zintis Ekmanis sacīja, ka bobslejistu gūtās traumas šoreiz bijušas tik smagas tāpēc, ka kritieni notikuši bīstamā virāžā, kur parasti nekrīt.

“Abas reizes kritieni bija augstāk nekā ierasts, tāpēc arī traumas ir smagākas. Tur virāžā bobu uzmet gaisā un pēc tam, ja nespēj novaldīt kamanas, met pret apmali. Cik zinu, Krievijas pilots īsti vairs iesācējs nebija, savukārt ungārs bija pārāk pašpārliecināts un nevēlējās startēt no zemākas vietas, kas iesācējiem tomēr ir jādara. Siguldas trase ir grūta, kritieni tajā notiek bieži. Nevajag aizmirst, ka bobslejā kritieni ir ierasta lieta un neviens jaunais no tiem nav izvairījies. Domājiet, ka mūsējie nekrita. Kā vēl krita, bet mēs [federācijā] drebējām, lai tikai viņi pēc tam neaizmūk prom. Savulaik ir bijis daudz ļaunāk, jo savulaik 80. gados nebija tāda sezonas, kad kāds bobslejā neaizietu bojā,” pastāstīja Ekmanis.

Kopumā svētdien NMPD devās uz 1157 izsaukumiem, no kuriem 199 bija saistīti ar traumām.

Draugiem Facebook Twitter Google+